Yapılandırmaya Giren Kredi Kartı Açılır Mı ?

Yapılandırmaya giren kredi kartı tekrardan kullanıma açılır mı ? Bu yazımızda bu sorunun yanıtları ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Öncelikle kredi kartı borçları her geçen gün büyüyerek devam ediyor. İnsanların alışverişleri de yapmış olduğu harcamaları ödeme tarihi geldiğinde ödenmemesi halinde sıkıntılar katlanarak devam ediyor. O yüzden kartlarının gelirine göre harcaması ve taksitli alışverişlerden mümkün olduğunca kaçınılması gerekiyor.

Kredi kartı yapılandırması ile ilgili 2019’un ilk ayında açıklanan programda eski borçlarını Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden kapatılacak. Yeniden yapılandırma sürecine giren müşteriler için uygun ödeme planları sunuluyor. Fakat müşterilerin burada dikkat etmesi gereken nokta bu verilen kredilerin 2019 öncesi borçlara ait olmasıdır. Yani 2019 yılı içerisinde yapılan harcamalar bu yapılandırma içerisine dahil değildir.

Sponsor Reklamlar

Bundan sebeple toplamda 60 aya kadar 1.10 ile 1.20 arasında bir oranda tekrar yapılandırma süreci başlamaktadır. Yapılandırma yapan müşteriler kredi kartı aktif kullanabilir mi ? Aslına bakarsanız bu sorunu yanıt direkt olarak hayırdır. Çünkü eski borcunuz hangi bankada olursa olsun Vakıfbank ya da Ziraat Bankası tarafından borcunuz kapatılacak ve yeniden bir ödeme planı oluşturulacaktır. Eğer geliriniz uygun ise yapılandırma yapan banka tarafından kredi kartı sunulabilir. Fakat burada müşterinin geri verilecek limitte bakılacaktır. Borcunu ödeyip ödemeyeceği hususunda limitin düşük olacağı aşikârdır.

Sonuç olarak tekrardan aktif olarak kart açılmaz. Yapılandırmayı yapan banka uygun görürse tekrar bir kredi kartı verebilir.

Kredi kartımı yapılandırdım, kart istiyorum

  • Yapılandırma aşamasında kredi kartınız kapatılır. Yeni banka ile ödeme planları oluşturularak borçlar ödenmeye başlanır.
  • Yapılandırma boyunca borcun düzenli ödemesi halinde yeni bankanıza kart başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Sonucun olumlu çıkması için siciliniz temiz olması ve gelirinizin yeterli düzeyde olması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartımı Yapılandırdım Kredi Çekemiyorum

Bu adımlarla birlikte olumlu görüşün çıkabileceği gibi olumsuz bir başvuruda neticelenebilir. Burada dikkat edilmesi gereken ilk nokta yapılandırmadan sonra borcun düzenli ve zamanında ödenmesidir. Böylece banka nezlinde daha olumlu bir hava oluşacaktır. İleri ki dönem kullanacağınız krediler için ise de kredi notunuz yükselecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*