Yapı Kredi Kredi Kartı Kullanıma Kapandı

Yapı Kredi kredi kartı Kullanıma kapatılması ile ilgili genel sıkıntıları dile getirirken, bu sorunun çözümüne dair ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle kredi kartı kullanımı dünyada yaygınlaşan ve büyüyen bir sistem haline dönüştü. İnsanlar peşin alışveriş yerine kredi kartlarını tercih ediyor. Birçok makalemizde kart avantajlarını sıraladık. Bu yazımızda bu tip konulara değinmeden direkt olarak kartın kullanıma kapatılması sebepleri ile ilgili bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Kredi kartın kullanıma kapatılması (YAPI KREDİ)

Öncelikle kredi kartı neden kullanıma kapatılır ? Bu sorunun yanıtı gayet basittir. Müşteri borcunu zamanında ödemezse kredi kartı Kullanıma kapatılır. Tabii bunun da bazı şartların oluşması gerekiyor. Örneğin 3 sefer asgari üzerinden kredi kartının ödemesi kartın kapatılmasına bir sebep olurken, yine kredi kartı borcunun ödenmemesi de kart kapatılma nedenleri arasındadır. Yani bir kişinin kredi kartı kapatıldıysa borcunu zamanında ödememiştir ya da Kredi notu düşük olduğundan dolayı bankalar birliği tarafından riskli grupta yer almaktadır.

Peki riskli olmak ne demektir ? Grup riskli demek müşterilerin bankalar arasında yaşamış olduğu ödeme sıkıntılarından dolayı oluşan bir problem olarak söyleyebiliriz Yani bir kişi A Bankası’ndan kredi çekmiş ya da kredi kartı borcunu zamanında ödememiştir. Kredi notu düşük olacak ve riskli grup arasında yer alacaktır. Bankalarda ortak sistem üzerinden bu yapıyı gördüğünden dolayı müşteriye kredi kartı vermeyebilir ya da müşterinin kredi onayını yapmayabilir.

Konumuz şöyle bir özetlersek Yapı Kredi kartı Kullanıma kapatılması kişinin kart borcunu zamanında ödememesi anlamına gelmektedir. Zamanında ödeyen kişilerin kredi kartı kapatılıyorsa riskli gruba girmiş olduğu anlamına gelmektedir. Yani kredi borcunu ödememiş ise kişinin kredi kartı kapatılabilir. Maddeler halinde kısa kısa özetleme yapmak gerekirse;

  • Kredi kartı borcunu zamanında ödememiş ise
  • 3 defa asgari seviyede kart borcunu ödemiş ise
  • Başka bankalardan dolayı yaşamış olan sıkıntısının Kredi notuna etki etmesi sebebiyle
İlginizi Çekebilir  2020 Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı ?

Genellikle kart kapatılması bu üç sebep başlık altında toplayabiliriz

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*