Worldpuan Kullanılan İnternet Siteleri 2021

Kredi kartı puanları günümüzden her zaman avantajlı olan bir konudur. Worldpuan kullanılan yerlerdir ? (2021) İnsanlar yaptıkları alışverişe karşılık gelen puanlarını biriktirerek istedikleri (aşağıda belirttiğimiz) yerlerde harcamalarını yapabilirler. Öncelikle kredi kartının kullanım alanlarından kısa kısa alıntılar yaparak, bu konu hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. İlk olarak ülkemizde 1991 yılında piyasa çıkan ve her geçen gün müşteri katlanarak devam eden bu sistemin ana temeli banka üzerinden yapılan alışverişe dayanmaktadır. Müşteri alışverişi banka tarafından verilen kart ile yapar.

Toplamda 40 günlük bir vade sonra borcunu bankaya geri öder. Temel çalışma mantığı bu olsa da zamanında ödenmeyen borçlar için banka tarafından müşteriye faiz işletilmektedir. 2020 yılı itibariyle kredi kartlarında gecikme faizi %1,70 olarak güncellendi. Geçtiğimiz sene içinde bu rakama %2’i idi. Müşteri borcunu ödemediği her ay katlanarak devam ediyor.

Puanlar nasıl belirleniyor ?

İlk aşamada her bankanın kendine ait bir kart puan sistemi bulunmaktadır. Örneğin bazı bankalarda hesaplamalar farklı olurken, bunun yanında ek kampanyalar ile alışveriş şartıyla puanlar verilmektedir. World, Bonus, Chip gibi farklı türlerde puanlar olsa da genelinin çalışma mantığı aynıdır. Bazı banka 5 bin TL’lik kampanyasız alışverişe 25 TL puan verirken, yine aynı banka bin TL’lik alışverişe (şartlı) 50 TL gibi rakamlarda da vermektedir. Bu tamamen bankanın yapmış olduğu kampanyaya bağlıdır. Örneğin gittigidiyor ya da hepsiburada gibi sitelerden bin TL’lik alışverişe yapan müşterilerine 100 TL puan gibi rakam kampanyaları oluşturulmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Puanlar nerede kullanılıyor ?

Aslına bakarsanız puanların harcandığı pek çok alan bulunmaktadır. Bunların başında kategori bazlı alışveriş siteleri gelmektedir. Biriktiğiniz puanları aşağıda belirttiğimiz sitelerden gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Aynı şekilde market veya akaryakıt alışverişlerinde de kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin ihtiyacınıza kalmış bir durumdur. Bu makalemizde World puanlara dair bilgileri paylaştık. Yine farklı bankaların puanları nerede harcayabileceğiniz hususunda yazı serimize devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir  İnsanlar Neden Kredi Kartı Kullanır ?

Kazandığınız puanları market kategorisinde kullanmak isterseniz, Carrefoursa – Migros – Kipa – A101 – Şok – Real gibi mağazaları tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde alışveriş merkezlerinde bulunan mağazalarda harcamak istediğinizde karşınıza Civil – Özdilek – Vatan – Flo – Metro – LCW – Daicman – Watson mağaza zincirleri çıkmaktadır. Eğer akaryakıtta ihtiyacınız varsa Opet, Total, Aytemiz, Aygaz Otogaz, Petrol Ofisi buralarda kullanabilirsiniz. Son olarak internet üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde Ucuzabilet, Pegasus ve Türk Hava Yolları, Tatil Sepeti, Tatil Budur, Sanal Market sitelerini ziyaret edebilir, puanlarınızı ihtiyacınza göre harcaya bilirsiniz. Tablo halinde aşağıdan inceleme yapabilirsiniz.

Market Carrefoursa – Migros – Kipa – A101 – Şok – Real
Mağazalar Civil – Özdilek – Vatan – Flo – Metro – LCW – Daicman – Watson
Yemek
Petrol Opet, Total, Aytemiz, Aygaz Otogaz, Petrol Ofisi
İnternet Siteleri Ucuzabilet, Pegasus ve Türk Hava Yolları, Tatil Sepeti, Tatil Budur, Sanal Market

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*