Reklam
Soru ve Cevaplar

TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçerli Mi ? 2023

Araç muayene istasyonlarında yani TÜVTÜRK de kredi kartı geçiyor mu ? 2021 yılında en güncel bilgiler ile karşınızdayız. Araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu ? 2021 yılında kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında gelen bu soru ile ilgili geniş kapsamlı bilgileri bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan sistemlerin başında gelmektedir. Alışverişleri artık nakit para yerine kredi kartı üzerinden yapılmakta ve bu kullanıcıları 40 gün gibi bir ödeme süresi ile vade sunmaktadır. Bunun yanında bankaların sunmuş olduğu taksit fırsatları ile ödemelerde kolaylık sağlamaktadır. Ekstra olarak puan gibi farklı sistemler ile kullanıcılarına ek para vermektedir.

TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçer Mi ?

Kredi kartının kullanılmadığı alanlar neredeyse aldıracak kadar az olsa da bazı bölümlerde kredi kartı olsa da alışveriş yapılamıyor. Bunların başına da araç muayene istasyonlarında kredi kartı ile alışveriş geçerlidir. Ek olarak nakit olarak muayene ücretini ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile alışveriş olduğunu düşünürsek kurum bankaya bir kart iskontosu verecek ya da komisyonu diyelim.

Kendi zararına olabilecek bir şeyi gerekli olması gereken bir ödemeyi ya da dikkate almasını bir mantığı yoktur. Bu nedenle TÜVTÜRK istasyonlarında kredi kartı geçerlidir. Aynı zamanda nakit geçerlidir.

Muayene ücreti ödemelerinde kredi kartı geçerli midir?

2021’in başı itibariyle araç muayene en yüksek 502 lira olup ortalama 2 sene içerisinde %45 oranında araç muayeneleri zaman alırken vatandaşın bu konudan muzdarip olduğunu buradan belirtmek isteriz.

2021’de uygulanacak KDV dahil araç muayene ücretleri şöyle (Türk lirası):

Araç Grubu Eski ücret Yeni ücret (KDV dahil)
Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler 462,56 503,86
Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römork 342,2 372,88
Traktör (römorklu ve römorksuz), motosiklet, motorlu bisiklet 174,64 189,98
İlginizi Çekebilir  Chip Para Kullanılan İnternet Siteleri 2023

Ülkemizde araç muayene istasyonları 269 tanedir. Toplamda 3 bin 500’ün üzerinde çalışan sayısı ile hafta içi 08:30 – 17:30  saatleri arasında hafta sonu ise Cumartesi yine 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sadece Pazar günleri kapalıdır.

Muayene de kredi kartı geçerli midir?

Tüm istasyonlarımızda kredi kartı, banka kartı ve nakit olarak ödeme yapılabilmektedir.” denilmektedir. Resmi sitedeki bu şekildedir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Değerli yetkililer,lütfen muayene ücretleri kredi kartları ile ödenebilsin,peşin ödeme çok zor,biz kredi kartı ile ödeyip bunu ,paralı dahi olsa ,taksitlendirme yapmak zorundayız, yetkililer bize yardımcı olurmusunuz,teşekkür ederiz.

  2. Her yerde yani noterler dahi kıredi kartına geçti nakit denk gelmiyor borç istenmiyor TÜVTÜRK de kıredi kartına dönsün istiyoruz yetkililerden rica ediyoruz teşekkürler

  3. Kredi karti banka kartı geçerli arkadaslar. Tuvturkun kendi sitesinde yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu