Tüm Bankalardan Alabileceğiniz Toplam Kart Limiti

Kredi kartları üzerinden alınabilecek toplam limiti bu konumuzda öğrenebilirsiniz. Öncelikle kredi kartı kullanım sayısı son yıllarda artarak devam ediyor. Son yıllara baktığımız zaman ülkemizde kredi kartı kullanıcı sayısı ile nüfus orantısı yüzde 80’in üzerinde bir oranla rekora doğru koşuyor. Birçok insan alışverişlerini kredi kartı üzerinden gerçekleştirirken, aktif olarak borçlara birikmesi gibi sıkıntılar da meydana getirebiliyor. Yani bir müşteri birkaç farklı bankadan kredi kartı aldığı zaman ileride bir çıkmaza düşme ihtimali yüksektir. Bunun için bu yazımızda toplam bankalardan alınacak kredi kartı limiti ile ilgili sizlere geniş kapsamlı bilgileri paylaşacağız.

Bankalar tarafından toplamda verilecek limitini nasıl belirlendiği hususunu gelin detaylandıralım. İlk olarak kredi kartı alabilmenin şartlarını sağlamak gerekiyor. Bu şartlarda daha önceki makalemizde sizlere paylaşmıştık. Fakat burada bir dipnot geçerek toplam limitle ilgili gerçek ve güncel bilgiler hakkında paylaşımları sunalım.

Maaş müşterilerine gelirinin 4 katına kadar : Örneğin 4 bin TL gelir için – 16 bin TL kart limiti
Normal müşterilerine 2 katına kadar : Örneğin 2 bin TL gelir için – 4 bin TL kart limiti

Müşterinin beyan ettiği gelirin 4 katına kadar toplam bankalardan kredi kartı limiti tanımlanabilir. Fakat bu husus sadece maaş müşterileri için geçerli olduğundan dolayı kişi başka bir bankadan kredi kartı talep ettiğinde en düşük limit verilebilir. Yani özetle maaş müşterileri maksimum 4 katına kadar kredi kartı limit alırken, normal müşteriler ise 2 katına kadar kredi kartı almaktadır. Bir de maaş aldığı bankanın vermiş olduğu kredi kartın eklersek maksimum 4 katına kadar kredi kartı limiti tanımlanabilir. Örneğin bu kişi beyan ettiği gelirdi 3000 TL ve üzeri maaş alıyorsa maksimum 12 bin TL’ye kadar kredi kartı limiti bu kişiye tanımlanabilir buradaki limit toplam bankalardan alınacak limit ile aynıdır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Nakit Kullanıma Kapatılması Ne Demek

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*