Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

Öğrencilere kredi kartı veren bankaları konumuzda ele aldık. Belli yaş aralığında olup öğrenci konumundaki tüm bireyleri başvuru yapıp, belli şartlar dahilinde alabileceği tüm bilgileri makalemizde anlatmaya çalıştık. Bildiği gibi kredi kartı kullanım alanı günden güne artıyor. Artık para yerine kredi kartı kullanan pek çok mağaza ve alışveriş platformları yerini alıyor. Bu platformlara en iyi örnek internet üzerinden yapılan alışverişleri sayabiliriz. Paranız bile olsa bile kartınız olmadan e ticaret üzerinden alış veriş yapmak neredeyse zor hale geliyor.

Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte bankalarda değişim teknolojine ayak uydurarak kendilerini geliştirmeye çalışıyor. İnternet şubeleri bu bahsettiğimiz değişimin en büyük örneği diyebiliriz. Bundan 10 sene önce daha yeni yeni gelişmeye ve duyulmaya başlayan internet bankacılığı şubeciliğini, şimdilerde uygulamayan banka kalmadı dersek yeridir. Bununla birlikte verilen ekstra puanların yanı sıra kolay ödeme veya internetten havale, eft seçenekleri ile değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu teknoloji dünyasının içerisinde bakalım daha neler ortaya çıkacak.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar listesi (En güncel)

Kredi kartının öneminden ve bankaların teknoloji adına son 10 yılda yaptığı gelişmelerden bahsettikten sonra öğrencilere kredi kartı veren bankaları mercek altına bu alt başlığımızda alacağız. Öncelikle öğrenci demek 17 yaşında kadar olan zorunlu eğitimi alması gereken bireydir. 17 yaş ve üzeri 26’ya kadar üniversite çağında olan öğrencilik anlamını taşınmaktadır. Bununla birlikte ortalama yaş aralığı 17-26 olarak da tanımlayabiliriz.

 • Akbank öğrenci kredi kartı (Neo)
 • Anadolubank öğrenci kredi kartı
 • Denizbank öğrenci kredi kartı (D-Şarj)
 • Garanti BBVA öğrenci kredi kartı (Genç Bonus)
 • HSBC öğrenci kredi kartı (Campus)
 • İşbank öğrenci kredi kartı (İş’te Üniversiteli)
 • QNB Finansbank öğrenci kredi kartı (CardFinans GO)
 • TEB öğrenci kredi kartı (ÜniversiTEB Bonus Card)
 • Yapı Kredi öğrenci kredi kartı (Play Kart)
 • Vakıfbank öğrenci kredi kartı (Like Card)
 • Ziraat bankası öğrenci kredi kartı (Bankkart Genç)
 • En Para öğrenci kredi kartı (Aidatsız Kart)

Ülkemizde aktif olarak faaliyet yürüten banka sayısı 2020 itibariyle 29 sayısına ulaştı. Bunlar içerisinde özel bankalar olduğu gibi kamu ve katılım bankaları da yerini almaktadır.  Peki hangileri öğrencilere hangi şartlarda kart imkanı sağlıyor. Alt başlıklar halinde detaylara birlikte bakalım.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Faizleri Neden Yükseldi ?

Akbank öğrenci kredi kartı (Neo)

Bankanın internet sitesinden yaptığımız incele doğrultusunda öğrenciler NEO isimli kredi kartı verilmektedir. Kartın alım şartlarına baktığımız yaş en düşük 18’dir. 18 yaş altı bireyler için ebeveyn izni gerekmektedir. Bununla birlikte ek kart çıkartılabilir. Karta sahip olabilmek için Akbank’ın şubelerinden veya müşteri temsilcileri aracılığı ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra üniversiteli öğrenciler için Axess exi26 isimli kredi kartı bulunmaktadır. Bu karta sahip olmak isteyen buradaki şartları iyi okumanız gerekiyor. Şarta göz attığımız zaman ilk yıl kart ücretinin olmadığı sonra ki yıllar da ise senelik 31 TL kullanım bedeli olduğunu belirtelim.

Anadolubank öğrenci kredi kartı

Banka üzerinden yapılan incelemenizde World özelliği olan bir kredi kartıdır. Bununla birlikte öğrenciler için ancak ebeveyn izni ile alınabilir. Bu izinle birlikte kart limitin ebeveynin gelirine göre belirlendiği şimdiden söyleyelim. Daha fazla incele yapmak için bankanın kredi kartı resmi bilgilendirin yer aldığı bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Denizbank öğrenci kredi kartı (D-Şarj)

Denizbank üzerinden öğrencilere özel kredi kartına sahip olabilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu kredi kartı D-Şarj Bonus Deniz isimlidir. Detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Kart üzerinden bilgi vermek gerekirse; tüm harcamalarda 1 TL = 1 Bonus anlamına gelmektedir. 6 ay süresince her ay boyunca en az 200 TL harcama yapan öğrencilere 10 TL hediye vermektedir. Bununla birlikte ülkemizde tüm cafe ve restoranlarda yapılan harcamalarda %10 indirim sunuyor. Yani 30 TL’lik alışverişte 3 TL indirim veriyor. Belirtiğimiz gibi daha fazla detay için paylaştığımız link üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Garanti BBVA öğrenci kredi kartı (Genç Bonus)


Genç Bonus olarak bilinen ürün Garanti Bankasının bir ürünüdür. 18-25 yaş aralığında olan bütün gençlerin başvurabileceği bir kart türündedir. Denizbank da olduğu gibi 1 bonus=1 TL olduğunu hatırlatalım. Bazı ek özelliklerinden bahsetmek gerekirse; ücretsiz taksitli nakit avans seçeneği sunmaktadır. Bunun yanında ekstreyi 1 ay öteleme, mobil ödemelerde %5 gibi ek fırsatlar sunmaktadır. Daha fazla bilgi için bankanın kredi kartı ürünü incelemek için buradan inceleyebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

HSBC öğrenci kredi kartı (Campus)

HSBC bankasının bir ürünü olan Campus kart ilgili olarak detayları belirtmeye çalışalım. Karta başvurabilmek için öncelikle öğrencilik belgesi gerekmektedir. Bununla birlikte yapılan alışverişler de ek taksit imkanı ve Advantage NakitPuan vermektedir. Daha fazla bilgi ve detay için buradan inceleme yapabilirsiniz. Başvuru yapmak banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Worldpuan Nasıl Kullanılır ?

İşbank öğrenci kredi kartı (İş’te Üniversiteli)

Türkiye İş Bankasının ürünü olan bir karttır. Bununla birlikte özel kampanyalar ve bankanın sunmuş olduğu fırsatlarda yararlanabilir. Özellikle karta sahip olabilmek için 18 yaş ve üzerinde olmak gerekmektedir. Ek olarak ilk yıl kart ücreti bulunmamaktadır. Bankanın yapmış olduğu tüm kampanyalardan yararlanmaktadır. Daha fazla bilgiyi İş’te Üniversiteli linki üzerinden bakabilirsiniz.

QNB Finansbank öğrenci kredi kartı (CardFinans GO)


Finansbank ürünü olan karta sahip olabilmek için 18-25 yaş grubun olmak gerekmektedir. Ek taksit fırsatıyla birlikte 150 TL nakit avanslarda faizi yüzde sıfırdır. Artı taksit fırsatını uygulayabilmek için artı 2273 yazmanız gerekmektedir. Daha fazla bilgi edinmek, kart fırsatlarını incelemek isterseniz burada ki üzerinden kredi kartının resmi sayfasına gidebilirsiniz.

TEB öğrenci kredi kartı (ÜniversiTEB Bonus Card)

TEB’in bir ürünüdür. Sinema ve tiyatrolarda %50 indirim vermektedir. Gönderme ücreti olmadan hediye, çiçek veya konser bileti gönderme fırsatı sunmaktadır. Bununla birlikte merak ettiğiniz tüm noktalara resmi internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı (Play Kart)

Yapı Kredi Bankasının bir ürünü olan Play Kart ile ilgili şu bilgileri paylaşabiliriz. Hesap işletim ücreti yoktur. Bunun yanı sıra EFT ücreti ödemez. Üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde World puan kazandırmaktadır.Ayrıca bankanın sunmuş olduğu kampanyalarda ve diğer fırsatlardan yararlanabilmektedir. Bu sayfa üzerinden diğer tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank öğrenci kredi kartı (Like Card)

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bir kredi kartıdır. Gençler ve öğrencilere sunulan bir kredi kartıdır. Kart ücreti olmayan, bankanın sunduğu fırsatlardan yararlanan bir karttır. Ayrıca World puan kazanma özelliği de vardır. Detaylı bilgi için burada ki üzerinden incele yapabilirsiniz.

Ziraat bankası öğrenci kredi kartı (Bankkart Genç)

Ülkemizde en çok tercih edilen bir karttır. 18 – 26 yaş aralığında olan tüm öğrencilerin kullanıma açıktır. Faizsiz ve masrafsız alışveriş imkanı sunar. Taksitli alışveriş yapar ve puan kazandırır. Kart kullanım bedeli olmayıp, tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Nakit avans çekme fırsatı sunmaktadır. Dahası için burada ki bağlantı takip etmeniz yeterli olacaktır.

En Para öğrenci kredi kartı (Aidatsız Kart)

Bu kart özelliği aidatsız olup, öğrenciye özel bir kart değildir. Fakat öğrencilere uygundur. Yıllık kart ücreti olmayıp, yapılan alışverişlerde faizsiz ve ücretsiz taksitlendirme imkanı vermektedir. Bunun yanında bankanın sunmuş olduğu kampanyalarda yararlanmaktadır. Burada ki link üzerinden detaylara bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*