Nakit Avansa Kapalı Karttan Para Çekme Yöntemleri

Nakite kapalı kredi kartı nasıl kullanılır ? Aslına bakarsanız bu sorunun cevabını şu şekilde izah edebiliriz. Kredi kartı nakit avansa kapalı ise bunun kullanımının aktif olması ancak banka tarafından gerçekleştirilir. Yani kullanmış olduğunuz kredi kartı nakit avansa kapanmış ise bunu açılması banka yetkilisi tarafından sağlanmaktadır. Müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek nakit avansa açılması yönünde talimat verebilirsiniz. Fakat borcumuzu zamanında ödememiş veya asgari seviyeden ödeme yapmış iseniz nakit avans talebiniz olumsuz sonuçlanabilir.

Kredi kartı dünya’da kabul görmüş ve yüz milyonlar kişi tarafından kullanılan bir alışveriş yöntemidir. Kişiler alışverişlerini yapar. Bankaya borçlanmak kaydıyla ödemelerini banka üzerinden gerçekleştirebilir. Ülkemizde açıklanan verilere göre 2018’in sonunda toplam kredi kartı kullanıcı sayısı 65 milyonu geçti. Ülke nüfusuna oranladığımız zaman yaklaşık yüzde 85’in üzerinde bir kullanıcı sayısına ulaştı. Kezza bankalar tarafından verilen bankomat kart var ise toplamda 145 milyonu geçti. Neredeyse kredi kartı veya bankomat kartı olmayan ev kalmadı. Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi kredi kartını kullanmadan müşterilerin dikkat etmesi gerekiyor. Kişinin gelirine göre harcama yapması kredi kartındaki en esas noktadır.

Kredi kartı sadece alışverişte değil, bazen de nakit ihtiyacı gidermek için faizi ödemek şartıyla nakit para vermektedir. Bazı müşterilerinin nakit avansı kapalıyken bazı müşteriler de bu fırsattan yararlanıyor. Genel itibarıyla nakit avansı kapalı müşterilerin banka taraflı bir borç sıkıntısından dolayı kapalı olduğu veya gelirinin düşük olduğunu söyleyebiliriz. Nakit avansı kapalı müşteriler banka şubeleri ile müşteri temsilcileri vasıtasıyla görüşmelerinde büyük fayda var. Bu sorunu ancak bu kanallar ile çözebilirler.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Garanti Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*