Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor

Maaşınızı aldığınız banka kredi kartı vermiyorsa, buradaki tavsiyeleri denemekte büyük yarar var. Daha önce buradaki makalemizde paylaştığımız gibi bankaya kredi kartı vermiyorsa, müşterinin daha önce yapmış olduğu işlemlere ilgili bir sıkıntısı vardır. Bunun dışında bir yerde çalışmıyor ya da sosyal güvencesi yoksa da banka kredi kartı vermeyebilir. Fakat konu başkanımız da belirttiğimiz gibi maaşı aldığı banka kredi kartı vermiyorsa, müşterinin daha önceki kredi kartı ya da kredisinden dolayı borcunu ödememesi veya geç ödemesinden kaynaklı kredi kartı vermeyebilir. Bunun da Findeks kredi notu düşük olması sebebiyle müşterinin riskli gruba düşmesinden kaynaklıdır.

Bir müşteriye maaş aldığı banka bile kredi kartı vermiyorsa, o müşterinin kredi notu çok düşüktür. Yani riskli gruptadır. Daha önceki kredi kartı borcunu geç ödemesinden kaynaklı olabilir veya çekmiş olduğu kredinin zamanında ödememiş ya da yasal takibe düşmüş olmasından da kaynaklı olabilir. Sonuç itibariyle müşteri borcunu zamanında ödememiştir. Bankalar birliği vasıtasıyla kara listeye alınmış ve bu sebepten dolayı kredi kartı verilmeyebilir. Bu gayet doğal bir durumdur. Bu duruma atlatmak için bazı yol ve yöntemler olsa da sonuç itibarıyla o kişinin bir daha borcunu ödememesi gibi bir riski vardır. Bu sebepten ötürü bankalar o müşteriye kredi kartı vermez.

Eğer müşteri kara listeye alındıysa buradan çıkması için yapması gereken bazı işlemler var. Öncelikle daha önceki kredi ya da kredi kartı borcundan dolayı kara listeye girmiş kişilerin bu durumun ardından en az 5 yıl geçmesi gerekiyor. Yani 5 yıl sonunda kara listeden çıkabilir. Fakat bankalar daha önceki işlem hacimlerini gördükleri için yine kredi kartı vermeyebilir. Yani bu durum tamamen bankanın insiyatifindedir. Kara listede olan bir kişi öncelikle bu sürenin geçmesini beklemeli ve daha sonra maaş aldığı bankaya başvuru yapmalıdır. Banka yine de kredi kartı vermiyorsa, bankanın insiyatifinde bu durumun oluştuğunu unutmamalıdır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Son Ödeme Tarihini Öğrenme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*