Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır ? (Garanti)

Bu makalemizde kullanıma kapatılan kredi kartları ile ilgili genel bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle kredi kartı kullanıma kapatıldıysa yapmanız gereken bazı işlemler var. Kullanıma kapatılan kredi kartının en büyük sebebi borcunun ödenmemesi veya kişinin risk teşkil ettiğinden dolayı kredi kartı borcunu ödeyememe senin durumu oluştuğundan ötürü  kredi kartları kapatılmaktadır. Müşteriler de kapatılan kredi kartı tanımam dolayı birçok mağduriyet yaşamaktadır. Yazımızda kullanıma kapatılan kredi kartlarının açılması ile ilgili bazı ipuçları vereceğiz.

Garanti Bankası üzerinden aldığınız kredi kartı kapandıysa öncelikle sebebini çağrı merkezi veya şubelerden öğrenmeniz gerekiyor. Kapatılan kredi kartlarının %95’i borcundan dolayı kapatılmıştır. Yani kişi alışveriş yaptığı halde borcunu ödememiş ve faize düşmüştür. Ancak borcun ödenmesi şeklinde kredi kartı açılabilir. Fakat yine de borcunun ödenmemesi halinde kredi kartın açıldığı da şu zamana kadar görülmemiştir. Çünkü banka gerekirse icra yoluyla bile kredi kartı borcunu tahsil yoluna gidebilir. Bu nedenle kredi kartının kapanması durumunda kart borcunun ödenmesi gerekiyor.

Diğer kapatma nedeni ise Bankadan çekilen kredinin zamanında ödenmemesi ve yine yasal olarak faiz işletilerek cezaya düşmesidir. Banka bu durumda aktif olarak kullandığı kredi kartlarını kapatma yetkisine sahiptir. Çünkü borçlu bankaya borcunu zamanında ödememiştir. Bu durumda da kredi kartını açmak için bankaya olan kredi borcunun ödenmesi gerekmektedir Yani sonuç itibariyle bankaya borçlu bir kişinin kredi kartının kapanması halinde tekrar aktif hale getirilmesi borcunu ödemesi ile mümkündür. Bunun dışında hiçbir yol ve yöntem kredi kartı kapanmasını engelleme yetmeyecektir.

Burada anlattığımız bütün hususları birkaç cümlede belirtmek gerekirse, şu bilgileri sizlerle paylaşabiliriz Öncelikle kredi kartının neden kapatıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Kart kapatmaların büyük bir sebebi kişinin bankaya borçlu olmasıdır. Bazen de farklı bir bankanın borcu yüzünden yine kullanmış olduğunuz farklı bir kredi kartı kapatılabilir. Bu da normal bir durumdur. Çünkü kredi notu düşecek ve kredi kartı borcunu ödeyemeyecek riskini taşıdığınızdan dolayı kredi kartınız kapanabilir. Bunun içinde bankalara kesinlikle bir borcumuz olmaması gerekiyor. Yani borcunuzu zamanında ödemeli ve faize girmesini engellemelisiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Yöntemleri 2023

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*