Kredi Kartınız Kullanıma Kapatılmıştır

Son yıllarda kredi kartınız kullanıma kapatılmış sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Ülkemizde son zamanlarda artan harcama ve lüks yaşam giderleri artık aşırı derece artış göstermeye başlamıştır. Bunun sonucunda artan kredi kartı kullanımı ve ödenmeyen borçları ile ilgili  hemen herkesin şikayetçi olduğu konularda biridir. Artan masraf ve yaşam giderleri ile gelir arasında ki dengesizlik insanları artık borçlu olarak yaşamaya mecbur bırakmakta ve her bankadan kredi kartı alma işlemini gerçekleştirmektedir. Hemen hemen hayatımızın her alanın da her türlü giyim, market, eğlence gibi alışverişlerde, nakit ihtiyaçlarında çok sık kullanılan ve son dönem de yine çok fazla artış gösteren fatura ödemelerinizde kredi kartı kullanılmaktadır. Çok fazla harcama neticesinde ise borcunu ödemeyen müşterilerin kredi kartları kullanıma kapatılmaktadır. 

Son yıllarda çok fazla artış gösteren bankacılık sektörü gün geçtikçe artık daha da büyüyor ve hemen herkesin kullanımına sunulan ve alınması artık çok kolay olan bir kredi kartı mevcutturç Asgari ücretli gelirli vatandaşın, ev hanımının, öğrencilerin, ve hatta meslek sahibi olmayanların bile artık kredi kartına sahip olduğu bilinmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre dünya üzerinde kredi kartının oldukça yaygın olması ve özellikle de Türkiye’deki kredi kartı kullanımının diğer ülkelere göre daha fazla olması gözlerden kaçmamaktadır. Ödenmeyen kredi kartı borcundan ve asgari ödemesi yapılmayan kredi kartlarının belirli bir süre sonra kredi kartının kullanıma kapatılması yaşanan olaylar arasında yer almaktadır. Kredi kartı borcunu ödemeyen kullanıcılar için kısa sürede yasal işlemler başlamakta, ve artık banka sicilinize kadar etkisi olmaktadır. Kullanılan kredi kartının son ödeme tarihinde itibaren üç kere art arda geç ödenmesi halinde kredi kartı nakit kullanıma kapatılmaktadır. Bu kapatılma işlemi bir yıl kadarlık bir süre için yapılmaktadır. Tekrar borçların ödenmesi durumunda tekrar nakit kullanımına açılacaktır.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor Mu ? 2023

Sahip olduğunuz kredi kartı kullanıma kapatılması demek artık kredi kartı ile alışveriş yapamayacağınız ve nakit para çekimi de kullanamayacağınız bu duruma gelmektedir. Sizler de kredi kartı kullanıcı olarak mağdur duruma düşmemek ve kredi kartının kullanıma kapatılmaması için kredi kartı borçlarının zamanın da ödenmesi gerekmekte ve düzenli olarak borçlarının takip ederek sizler de böyle bir durumla karşı karşıya kalma riskinizi azaltabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda sizlere aktaracağımız yazımız olan kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır sorusunun yanıtı için sizler de sitemizi takipte kalarak kredi kartı mağduru olmadan rahatlıkla kullanıma devam etmek için bizleri takip edin.

Beğendin mi ?
[Total: 1 Average: 5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*