Kredi Kartımı Yatırdım Ama Kullanamıyorum

Kredi kartıma para yatırdım fakat kullanıma açılmadı. Genel itibariyle bu sorulara dair bilgileri sizlerle paylaşacağız. Kredi kartına para yatırıldığı kullanılamamasının bir kaç sebebi olabilir. Bu sebepler üzerinde konumuzda detaylandırma bilgileri verirken, konuyla sorularınızı da konunun altında bulunan yorum bölümünden iletebileceğinizi hatırlamak isteriz. İlk aşama olarak kartın kullanımına ilişkin bazı bilgileri sizlerle paylaşalım.

Kartların Kontrolü Sizde Olsun.

Kredi kartı kullanımı son yıllarda hızlı bir ivme göstererek arttı. Günümüzde kart kullanmayan ev neredeyse kalmadı desek yeridir. Peki kartın bu kadar yaygın olmasını sağlayan ana faktör nedir ? Aslına bakarsanız bu faktörün oluşmasındaki en büyük etken kartların cazibesinden kaynaklanıyor. Ortalama 40 günlük ödeme süresiyle birlikte bankalarının vermiş olduğu taksit ve puanlarda üzerine eklenince günümüzde sıcak paranın yerine geçmiş durumdadır. Durumun böyle olmasından ziyade onu tam anlamıyla kontrollü kullanmakta ayrı bir önem gerektiren konuların başındadır. Kısacası gelirinize göre harcama yapın.

Bu sebeple harcamaları kontrol etmeli gerekirse her ekstreler tek tek incelemesi gerekiyor. Bu kısa bilgileri verdikten sonra ana konu başlığımızda yer alan karta para yatırdığım halde kullanıma açılmadı sorusuna bakalım.

Kart Neden Kapatılır ?

Öncelikle kart kullanımı nasıl kapatılır ? Bir müşteri borcunu zamanında ödemezse veya geç öderse banka tarafından kullanmış olduğu kredi kartı kullanıma kapatılır. Böylelikle parasını yatırsa bile hemen açılmaz. Açılması için şubeden veya müşteri temsilciliklerinden yardım talep etmesi gerekir. Bu sebeple konunun özünde yer alan bilgileri de sizlerle paylaşmış olduk. Belirttiğimiz gibi borcun zamanında ödenmemesi burada en büyük etkendir. Asgari seviyeden 3 kez fazla ödeme yapılmış ise de banka tarafından kart kapatılabilir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Yapılandırması Sicili Bozar Mı ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*