Reklam
Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi Kartımı Yapılandırdım Kredi Çekemiyorum

Kredi kartı yapılandırması yaptığı halde kredi çekemeyen müşteriler için hazırladığımız bu rehberimizde aklınıza takılan bütün soruları yanıtları bulabilirsiniz. Öncelikle kredi kartı günümüzde önemli bir yer teşkil ediyor. İnsanlar alışverişlerinde kredi kartı üzerinde yaparken borçlanmalarda bankalar aracılığı ile yapmış oluyor. Yani bir kişi kredi kart üzerinden alışveriş yaptığı zaman bankaya borçlanır. Bankada yapmış olduğu alışverişin tutarına göre taksitli ya da peşin olarak ödemesini müşteriden tahsil eder. Bazı müşteriler aylık gelirinden daha çok harcama yaptığı için kredi kartı borcu da her geçen ay birikerek devam eder. Böylece yapılandırma sürecine kişi gider.

Kredi kartımı yapılandırdım fakat kredi çekemiyorum

2019 ocak ayı itibariyle hükumet tarafından verilen pakette kredi kartı borcu olanların 2019 öncesi geçerli olmak şartıyla Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden yapılandırma yapılarak borçları toptan ödenecektir. Ödenen borçlar da Vakıfbank ve Ziraat Bankası’na aracıyla yapılacaktır. Şimdi ise yazımızın konu başlığına dönersek;

Kredi kartı yapılandırması yapmak ödeme zorluğu çeken her müşterinin talepleri arasındadır. Yapılandırma sürecini anlatan yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. (bağlantı yolu) Öncelikle kredi kartı yapılandırması Vakıfbank ve Ziraat Bankası’ndan üzerinden yapılacaktır. Kredi kartı yapılandırması yaparken müşterinin ödeme gücüne göre bir plan oluşturulur. Bu plana göre müşteri zamanında geciktirmeden ödeme yapması halinde ilerleyen dönemlerde kredi kullanıma dair olumlu bir etki oluşturulabilir. Fakat ilk aşamada müşterinin eski bankaya olan borcu kapatılır ve müşterinin ödeme gücüne göre plan oluşturmak kaydıyla yapılandırma süreci başlar. Bu süreç aşamasında yeniden bir kredi kullanma şansını banka kendi insiyatifindedir.

Yapılandırmada olan kredi kartı kullanılır mı ?

Yapılandırma sürecinde olan kart kapatılır. Yeni oluşturulacak ödeme planı ile eski kart iptal edilir. Fakat ödeme gücüne göre yeni yapılandırma banka tarafından borçlu kişiye yeni kartı tahsis edebilir. Bu aşamada müşterinin ödeme gücü önemlidir. Taksitli tüm borçlar yeni banka tarafından kapatılır, 1.10 ile 1.20 arasında değişen aylık faiz oranına göre yapılandırma yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Yapılandırma Geç Ödeme

Yapılandırılan kredi kartı ödemesi bitince açılır mı ? Kart direk olarak iptal edilir. Eski kartın tüm borçları yeni banka tarafından ödenir. Yani müşterinin eski bankayla ilgili borç sorunu yoktur. Daha sonra yeni banka ile oluşturulacak ödeme planına göre yeniden kredi kartı verebilir. Kredi kartı yapılandırma iptal edilebilir mi ? Kapatılır. Yeni banka tarafından tekrar bir kart çıkartılabilir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Merhaba,

   Borcunuza bağlı olarak kredi işlemini bankanız tarafından onay verilecek işlemdir. Banka uygun görmezse kredi çekemezsiniz.

 1. bende yeni yapılandırdım. banka görevlisi bir kaç sene sonra alacağımı söyledi. daha kısa sürede alabilr miyim ? düzenli ödeme şartmış

 2. admin yazınız için teşekkür ederim. Merak ettiğim bazı hususlar var. Öncelikle kredi yapılandırması kredi çekmeye engel mi ? kredi yapılandırması olan kredi çekebilir mi ? kredi kartımı yapılandırdım tekrar kullanabilirmiyim ? sorularıma cevap bekliyorum.

  1. Biz teşekkür ederim. Gelelim sorularınıza;

   kredi yapılandırması kredi çekmeye engel mi ? Cevap evet engelledir. Borcunuz bitmeden diğer krediniz onaylanmaz. Kredi yapılandırması olan kredi çekebilir mi ? kredi kartımı yapılandırdım tekrar kullanabilirmiyim ? 1. soru ile cevabı aynıdır. Yani aynı farklı sorular olsa da cevapları aynıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu