Kredi Kartımdan Para Çekemiyorum

Kredi kartından para çekemiyorum. Kredi kartından para çekemeyen ziyaretçilerimiz için özel hazırladığımız bu haberimizde tüm detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle kredi kartından para çekebilmek için hesabınızda para olması veya bankomat Kredi limitinizin olması gerekiyor. Bu hangi banka olursa olsun 7/24 ATM nin sıkıntı vermediği süreci boyunca paranızı rahatlıkla çekebilirsiniz. Kendi hesabınızdan çekmeniz durumunda günlük bankadan bankaya değişmek kamu bankalarında 2000 liraya kadar limit olurken, kredi ile hesapta aylık veya günlük faiz işletilmesi suretiyle borçlu para alırsınız. Bu da parayı ödeyene kadar geçen süre hesaplama faiz olarak sizin hesabınıza yansır.

Sonuç itibariyle kredi kartından para çekmek için önümüzde iki  seçenek vardır. Bunlardan birincisi vadesiz hesabınızda para olması gerekmektedir. Yine vadeli hesabınıza para olsa bile ATM’den çekilmeye bankanın izin vermediği sürece paranızı ATM’den çekemezsiniz diğer bir yolu ise kredili bankomat limitinizin olmasıdır. Ancak bu şekilde paranız olmasa bile bankanın vermiş olduğu kredi kartı limiti ile birlikte bankomat kredi çekebilirsiniz. Genellikle bunun hesabı da maaşınızın cinsine göre yapılmaktadır. Örneğin aylık 5 bin lira maaş alan bir müşteri kredili bankomat limiti en fazla 10 bin TL olmaktadır. Yani banka 2 maaş tutarında kredili bankomat limiti vermektedir.

Sonuç itibariyle şu adımları izlemeniz gerekiyor. Vadesiz hesabınızda para varsa çekebilir. Vadelide ATM üzerinden çekim yapılmaz. Banka üzerinden verilen kredi bankomat limiti ile çekebilir. Bunun günlük yasal faizinin olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Beğendin mi ?
[Total: 1 Average: 5]
İlginizi Çekebilir  2020 Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*