Kredi Kartıma Fazla Para Yatırdım Geri Alabilir Miyim

Kredi kartına dönem içerisinde yatırılan fazla paraları geri alabilir misiniz ? Aslına bakarsanız konu başlığımız bu olsa da genel anlamda bu ve buna benzer soruları bu makalemizde yanıtlamaya çalışacağız. İlk olarak kredi kartı harcamaları bir ay sonunda ekstreye yansıyarak toplamda maksimum 10 gün ödeme süresi ile birlikte müşteriye sunmaktadır.

Örneğin her ayın 5’inde hesap kesim tarihi olan bir müşterinin en geç ayın 15’inde kredi kartı borcunun ödenmesi gerekmektedir. Yani Aralık 5’ten itibaren yaptığınız bütün harcamalar Ocak 15’te ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Toplamda 40 günlük bir vade avantajı varken borcun tamamından ödenmemesi durumunda banka tarafından uygulanacak faiz ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple borcunuzu takip etmeli taksitlerinizi kontrol etmenizde büyük faydalar vardır.

Peki, kredi kartına fazla para yatırdığımızda kredi kartı borcunuz düşer mi veya yatırdığımız parayı dönem içinde kullanabilir misiniz ? Bu sorunun yanıtı gayet basittir. Eğer paraya ihtiyacınız varsa ve kredi kartına ödeme tarihinden önce ödeme yaptıysanız borcunuz düşecektir. İhtiyacınız olduğu anda da bu parayı çekebilir ve kullanabilirsiniz. Burada en önemli nokta hesap kesim tarihini kesilmemiş olması gerekmektedir. Yine basit bir örnek de bu konuyu anlatmaya çalışalım. Örneğin 5 Aralık’ta hesap kesim tarihi olan bir kredi kartının 5 Ocak ayna kadar yapılan ödemeler kredi kartı borcundan düşülür ve hesap ekstresi o şekilde hesaplanarak çıkar. Fakat o tarihler arasında Kredi kartına para yatırdığımızda dolayı paraya ihtiyacınız olduğu anda müşteri temsilcisi ile görüşerek yatırdığımız parayı geri alabilirsiniz.

Parayı geri almanız demek kredi kartı borcumuzun artacağı anlamına gelmektedir. Bu önemli noktayı da gözden kaçırmayın

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Yapılandırması Sicili Bozar Mı ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*