Kredi Kartı Yapılandırmada Kart İptal Edilebilir Mi ?

Yapılandırılmış kredi kartı iptal edilir mi ? Makalemizde ilgili geniş kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Öncelikle hükumetin açıklamış olduğu kredi kartı borçlarına özel yapılandırma paketini bankalarından detaylarını öğrenebilirsiniz. (Ziraat Bankası) Bu yazımızda ise kredi kartı yapılandırılmış müşterilerin aktif olarak kullanmış oldukları kredi kartlarının kapatılıp kapat alamayacağı hususunda bilgileri sizlerle paylaşalım.

Yazımıza kısa bir bilgi verdikten sonra gelen detayları konuşalım. Öncelikle yeniden yapılandırma durumunda kişinin borcunu zamanında ödeyip ödemediği ilk kriterdir. Yani yapılandırma tarihinden itibaren takip eden ilk borç hesabının ödenmesi gerekmektedir. Aksi halde borç asgari seviyede ya da faizli bir şekilde ödenmesi durumunda kredi kartı kesinlikle kapatılma riski ile karşı karşıya kalabilir.

En son çıkan yapılandırma haberlerinde yer alan bilgiye göre banka borçlunun kredi kartı borcunun tamamını ödeyerek bir kredi planı oluşturacaktır. Ödenen kredi kartı borcu ile ilgili kart kapatılma yoluna gidecektir. Bu şartlarla birlikte borç banka tarafından ödenir ve kredi kartı kapatılır.

Fakat borcunuzu öderken de kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bunun için banka ile görüşmeniz gerekiyor. Kart limitinin de eskisi gibi yüksek olacağı kesin değildir. Yani bir örnekle açıklamak gerekirse; 10.000 lira kredi kartı borcu olan bir müşterinin aylık gelirine bakılarak ortalama 500 ile 1000 TL arasında kredi kartı çıkartılabilir. Tabii bu süreçte müşterinin borcunu zamanında ödemesi yapılandırma tarihinden itibaren herhangi bir aksaklık yaşanmaması ilk esastır.

Net bir şekilde belirtelim. Yapılandırma yapılan kredi kartı kesinlikle banka tarafından kullanıma kapatılır 2. Kez kredi kartı alabilmek için borcunu düzenli ödenmesi ve zamanında işlem yapılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde banka aracılığıyla yeniden kredi kartı başvurusunda bulunabilir.

Beğendin mi ?
[Total: 1 Average: 5]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Yapılandırma En Fazla Kaç Taksit

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*