Kredi Kartı Yapılandırma Sonrası Kullanıma Açılır Mı ?

Kredi kartı yapılandırmadan sonra aktif olarak kredi kullanabilir miyim ? Öncelikle şu bilgileri paylaşarak yazımıza başlayalım. Bilindiği üzere hükumetin borçlu kişilere kredi kartı borcunu ödemek için bankalar tarafından bir ek kredi paketi sunulmuştur. Müşteri kredi kartı borçlu ise, belirlenmiş bankalardan kredi kullandırılması kaydıyla kredi kartı borcu kapatılır. Sadece tek bir yere uygun faiz seçeneği ile kredi kullandırılır. Fakat yazımızın başlığında belirttiğiniz gibi kredi kartı yapılandırması dahilinde borç düzenlemesi yapan kişinin tekrar kredi çekip çekemeyeceği hususunda bilgileri sizlerle paylaşalım.

Hükumet tarafından çıkartılan destekleme ile kredi kartı borcu olan kişileri bütün borçları tek bir banka tarafından kapatılacak ve o bankaya o kişi borçlu olacaktır. Yani bir nevi borcunu ödeyemeyen kişiler uygun faiz seçeneğiyle borçları kapatılacak sadece belirlenmiş olan kamu bankalarına kredi kullanmak şartıyla borçlu olacaklardır. Fakat bu kişiler başka bir yerden kredi kullanabilir mi ? Aslına bakarsanız bu haber son derece taze ve yeniliğini korumaktadır.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bu borç yapılandırma müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti. Vatandaş borcunu ödemekte zorluk çekiyorsa, kredi kartı borcunu bir banka tarafından tamamen kapatarak bankaya uygun faiz seçeneğiyle yeniden yapılandırmak şartı getirilerek borçlandırılıyor. Bu kişinin içinde bir bankadan kredi çekme olanağı son derece düşüktür. Bu kişi zaten bankalar arası kara listede olduğundan dolayı ikinci bir kredi olanağı yoktur.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden Bozulur ?

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*