Kredi Kartı Yapılandırma En Fazla Kaç Taksit

Kredi kartı tüm dünyada kullanılan bir sistemdir. Kart yapılandırması ile ilgili 2019 yılının ilk aylarında haberler çıkmaya başlamıştı. Kredi kartı borcu olan herkes yapılandırma yapabilir. Yapılandırma işlemi yaparken kullanılacak faiz miktarı da belli oldu. Örneğin 5 bin TL borcu olan bir vatandaş 10 yılda toplamda 2651,5 TL daha az faiz ödeyecek. Akıllara takılan tüm soruları tek tek ele alacağız. İşte merakla beklenen yapılandırma detayları…

Yapılandırmaya kredi kartı borcu olan herkes katılabilir. Kredi kartı borcu olan vatandaşların ne gibi avantajları olur derseniz, aylık faiz oranı 2,75’den 1.10 seviyesine kadar düşecek. Yani borçlunun en düşük seviye üzerinden %2.25 rakamı 286 TL yerine 244 TL ödeyecek. Aylık 42 TL daha az para ödemiş olacaktır. 3 sene yapılandırma işlemi yaparsa, toplamda cebinden 1512 TL az daha para çıkacaktır.

2019 kredi kartı yapılandırması detayları

10 yıllık yapılandırma yapan vatandaşlar daha avantajlı ödeme planı ile karşılaşıyor. Kredi kartı borcu olan vatandaşlar sadece bir kredi kartı için yapılandırma işlemi yapabilir. Müşteriler kredi kartlarını istediği zaman rahatlıkla kullanmaya devam edebilir. Pek başka kart alınabilir mi ? Cevap olarak limit yeterli ise evet diyebiliriz. Kart borçlarını ödeyen müşterilere yeni kredi kartı verilecektir. Bunun 2. bir kart tahsisi yapılacaktır.

Yapılandırma detayı olarak borç bakiyesi esas olarak alınacaktır. Son ödeme tarihi olarak 31 Aralık 2019 yılına kadar ödenmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan ödemeler dikkate alınmayacaktır. Borçlar sadece eski dönem borçlara ait olması gerekmektedir. Dönem içi harcamalar yapılandırmaya dahil edilmeyecektir. 

Ödemeler zamanında ödenmezse tüketici kredilerinde uygulanan prosedür uygulanacaktır. Ödemeler aksarsa aktif olarak kart etkilenmez. Riskli müşteriler yapılandırmaya dahil edilmeyecektir. Ödeme direk olarak bankalar arası transfer olacaktır. Müşteriye para ödemesi yapılmayacaktır. Borçlu tamamını ödemek isterse, en fazla yapacağı ödeme toplam borcun %75’i geçmemesi gerekmektedir. Taksitler tamamen banka ile yapılan anlaşma neticesinde sonuçlanacaktır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Puanları Nerelerde Kullanılır ? 2023

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*