Kredi Kartı Worldpuan Nasıl Kullanılır ?

Bu makalemizde kredi kartı üzerinden verilen puanları nasıl kullanacağız hususunda genel bilgileri sizlerle paylaşacağız. Öncelikle kredi kartı tüm dünyada kullanılan bir alışveriş yöntemidir. Daha önce paylaştığımız makalelerde kredi kartı puanlarını hangi sebepten dolayı silineceği konusuna değinmiştik. Detaylı bilgiyi buradaki makalemizde öğrenebilirsiniz. Kredi kartında kullanılan puan türlerini inceleyerek makalemizi devam edelim. İlk olarak kredi kartı para puan veya mil puan şeklinde tanımlayabiliriz. Kartın mil puan özelliğinin olup olmadığını bankanızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Eğer mil puan varsa yurt içi ve yurt dışı bileklerinizde bilet alma imkanı sunan bir sistem olarak tanımlanabilir. Eğer para puan özelliği varsa harcama yaptıkça puan kazandırılacak ve kazanan puanında bir TL karşılığı değeri vardır.

Bu bilgileri verdikten sonra kısaca bazı bankaların vermiş oldukları puan ve karşılık değerleri hususunda paylaşımlarda bulunalım. Bazı bankaların uygulamış olduğu puan ve TL değerleri şu şekildedir.

  • Garanti Bankası Bonus Kart ile yapacağınız her alışverişlerde 1 TL değeri 1 Bonus puandır. 1 TL 100 Bonus olarak kullanılabilir.
  • Yapı Kredi Bankası‘na ait kart ve yapacağınız 25 liralık alışverişte de bir 1 puan kazanacaksınız. 1 TL 200 puan anlamına gelmektedir.
  • Vakıfbank kart (World) ile yapılacak alışverişler için 2000 puanın TL karşılığı 10 TL olarak belirtebiliriz.

Burada bahsettiğimiz puanlar gerçek mağazalarda kullanabileceğiniz gibi internet alışverişlerinde kullanabilir. En iyi alışveriş için kullanılan mağazalar ve internet sitelerinden bahsetmek gerekirse; World kart için ; Şok Mağazaları, Migros, A101, Real, Kipa… Bu mağazalar market kategorisinde yer almaktadır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kapatılan Kredi Kartının Tekrar Kullanıma Açılması

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*