Kredi Kartı Vadesiz Hesap (Ekhesap) Nedir ?

Kredi Kartı Vadesiz Hesap (Ekhesap) Nedir ?

Kredi kartı vadesiz hesap nedir, vadesiz hesap nedir, kartta bulanan vadesiz hesap nasıl kullanılır gibi sorular hakkında siz değerli kredi kartı kullanıcıları için bilgi vereceğiz. Vadesiz hesap, belirsiz süreli ve para yatırma ve çekme amacına hizmet eden bir banka hesabı türüdür. Kullanmak olduğunuz bankada bulunan hesabınızın herhangi bir tarih ve faiz uygulaması olmadan istediğiniz zaman para çekme ve yatırma işlemi yapacağız bir hesap türüdür. Sizler de kullanmakta olduğunuz kredi kartınızın ek hesap ve vadesiz hesap işlemleri ile sizler de ihtiyaç durumunda burada ki hesabı kullanabilirsiniz. Vadesiz hesap; bir kişinin kendisine ait bir parayı, herhangi bir getirisi olmaksızın, sadece bankada muhafaza etmek amacıyla kullanılan hesaplardır. Bu hesapların herhangi bir getirisi olmamaktadır. Yani 100 bin TL paranızı yatıracağınız vadesiz hesaptan 10 yıl sonra da bu parayı çekmek isteseniz hesabınızda yine 100 bin TL olacaktır.

Kredi Kartı Ek Hesap Nedir ?

Kredi kartı ek hesap nedir, ek hesap nasıl kullanılır, kredi kartı artı hesap nedir, kredi kartı nakit avans, kredi kartı eksi hesap gibi konular aslında sizlere kredi kartının sunduğu bir avantaj hesap olmaktadır. Ek hesap, vadesiz mevduat hesabınıza banka tarafından tanımlanan ve mevcut paranız tükendiğinde kullanabileceğiniz bir çeşit nakit avans ürünüdür. Kredi kartı ek hesap olarak adlandırılan hesaplar, avans hesap, artı hesap, nakit avans, kredili mevduat hesabı gibi isimlerle anılan ek hesaba genel olarak eksi hesap ta denmektedir. Sizler de ek hesabınızdan bankanın size belirlediği miktarı sizler de avans olarak kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Ek Hesap Nasıl Erişebilirim ?

Kredi kartı ek hesabınıza ait tüm bilgileri ilgili bankanızdan, bankanızın internet şubesinden, bankanın mobil uygulaması üzeriden erişebilirsiniz. Sizler de kullanmak olduğunuz kredi kartı için ATM ler aracılığı ile ya da diğer banka ATM’lerinden 7 gün 24 saat boyunca erişebilir, hesabınızda bakiyeniz olmasa dahi nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Sizler de kredi kartı ek hesaplarına kolayca erişebilir, limitlerinizi değiştirebilir ve bütün ayarlamalarınızı kendinize göre yapabilirsiniz. Ek hesap ile ilgili faiz oranlarınızı ve geri ödeme seçeneklerinizi sizler de kendine göze ayarlamalar yapabilir ve bankanız ile iletişime geçerek işlemleri halledebilirsiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartımı Yatırdım Ama Kullanamıyorum

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*