Kredi Kartı Vade Farksız Satış Tahsilatı Nedir ?

Kredi Kartı Vade Farksız Satış Tahsilatı Nedir, Kredi Kartı Vade Farksız Satış, Vade Farksız Satış konuları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Yıllardır kullanılan kredi kartlarından taksit için herhangi bir ek ücret alınmamaktaydı. Son yıllarda artan kredi kartı kullanımı ve artan harcama masrafları üzerine bir de kredi kartı taksiti alışverişler vade farkı eklenmeye başlamıştır. Bu durum iş yeri ve banka arasında anlaşma ve kullanılan kredi kartına bağlı olarak değişmektedir.

Kısa bu durumu özetlersek eğer alınan bir ürün için banka vade farksız uygulamada  satın alınan ürünün üstüne herhangi bir vade farkı koymuyor ve peşin fiyatına alım yapıyorsunuz. Fakat bazı iş yeri kullanılan karta göre peşin fiyatına taksit yapılırken vade farkı eklenmektedir.

Kredi Kartı Vade Farksız Satış

Kredi Kartı Vade Farksız Satış denildiğinde bir ürün alırken gerçek fiyatı ne ise kredi kartı ile alınacak bu ürünün fiyatı değişmemektedir. İster peşin fiyatına olsun ister taksitli olsun alışveriş yaparken alınan üründen herhangi bir vade farkı alınmadan peşin fiyatına taksitle alışveriş yapılmaktadır. Vadeli satış yapan firmalar ve anlaşmalı bankalar ürün üzerine kredi kartı ile alım yapıldığı takdir de vade farkı eklemektedir. Eğer müşteri vade farklı taksitli alışverişi kabul ederse ürün için uygulanacak taksit sayısına göre vade fiyatı değişmektedir. Sizler de taksitli alışverişlerinizde mutlaka vade farkı sormayı unutmayınız.

Kredi Kartı Vade Farksız Satış Tahsilatı Nedir
Kredi Kartı Vade Farksız Satış Tahsilatı Nedir

Vade Farksız Satış demek aslında kredi kartı ile taksitli alışveriş yaparken taksitlendirme için vade farkı alınmaması demektir. Kredi kartı sahipleri  9 aya kadar taksitlendirme işlemlerinde vade ödemeden alışveriş yapma imkanı sunan bankalar ve firmalar vardır. Sizler de alışverişlerinizde vade farksız satış işlemi için ürünü almadan önce mutlaka satıcı ile herhangi bir vade farkı olup olmadığı konusunda netleştirme yapın.

İlginizi Çekebilir  Worldpuan Kullanılan İnternet Siteleri 2023

Bazı kredi kartlarının alışverişler de her zaman peşin fiyatına taksit imkanı olmaktadır. Aynı zamanda banka iş yeri anlaşmalı kredi kartlarına da taksit imkanı sunulmaktadır. Sizler de alışverişlerinizde vade farksız satış noktalarında alışveriş yaparak hem daha çok harcamada hem de daha keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Beğendin mi ?
[Total: 1 Average: 5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*