Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Nedir ?

Kredi kartının son kullanma tarihi nedir ? Aslına bakarsanız basit bir soru olsa da kredi kartı hakkında bilgi verirken, bu sorunun yanıtını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle kredi kartı tüm dünyada kullanılan bir alışveriş sistemidir. İnsanlar para yerine kredi kartını kullanarak alışverişlerini taksitli yapmakta ortalama bir ay ile 40 gün süre bandında borçlarını ödemektedir. Durum böyle olunca kredi kartın olan talep de her geçen gün artıyor . Geçtiğimiz yıllara oranla kredi kartı 2018 aralık ayı verilerine göre 65 milyon sınırına geçti. 2017 aynı dönem içerisinde kredi kartı kullanıcı sayısı 63 milyon iken ortalama bir buçuk ile 2 milyon civarında 2018 yılı için kredi kartı kullanıcısı oldu. Burada paylaştığımız veriler BKM Express tarafından paylaşılan net bilgilerdir.

Tüm dünyada kabul görmüş ve ülkemizde aktif olarak kullanılan kredi kartlarındaki son kullanma tarihi nedir ? Bir çoğumuz bu durumun net cevabını bile biliyoruz. Fakat İlk defa kredi kartı kullanan müşteriler için de aşağıdaki resimden son kullanma tarihi inceleyebilir.

Kredi kartlarında yer alan numaralarla ilgili şu bilgileri sizlerle paylaşabiliriz. Öncelikle kart yüzünde bulunan 16 haneli kart numarası kredi kartının aktif olarak kullanabilmesi için kayıtlı olan kart numarasıdır Hemen altında sağ tarafta bulunan 2 rakam ise kredi kartının son kullanım tarihi ile ilgili bilgi vermektedir. Yani buradaki rakam 02/25 ise 2025 şubata kadar bu Kredi kartı geçerli anlamına gelmektedir. İlk baştaki iki rakam ayları ifade ederken son iki rakam da yıllara göre ifade edilmektedir. Son olarak arka yüzünde bulunan 3 rakam ise kredi kartının güvenlik şifresi anlamına gelmektedir. Buradaki bilgi olmadan internet üzerinden alışveriş yapılamaz. Tabii sanal postlardan fiziki olarak alışveriş yapılsa da arka yüzünde bulunan 3 rakam kredi kartının güvenlik numarasıdır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı TV ve Bilgisayar Mıknatıslardan Nasıl Etkilenir ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*