Kredi Kartı Şifresi Neden Bloke Olur ?

Kredi kartı şifresini bloke olması ile ilgili geniş kapsamlı bilgileri bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Öncelikle kredi kartı gündelik yaşamın bir parçası haline gelen ve insanların elinden düşmeyen bir araç haline geldi. İnsanlar alışverişlerinde peşin para yerine kredi kartını kullanırken bankalarda ödemiş oldukları paranın taksitli tutarlarını müşterilerine yansıtmaktadır.

Kredi kartının şifresini bloke olması demek şifrenin art arda yanlış girmesi anlamına gelmektedir. Yani bankaların güvenlik amacıyla koymuş oldu bu sistem 3 kere üst üste şifresini yanlış girmesi durumunda kısa süreliğine iptal edecektir. Buna açtırmak için de müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gereklidir. Bunun dışında şubeler ile görüşmeniz halinde de müşteri temsilcisine yönlendirileceksiniz.

Kredi kartı kullanımı yaygınlaştıkça insanların bankalara olan borcu her geçen gün artmaktadır. Kredi kartı kullanılan bir kısım müşteriler borcunu ödemekte sıkıntı çekerken başka bankalardan borç çekerek eski borçlarına kapatmaktadır. Bu durumda kısır bir döngüye girerek kısa bir süre sonra borç yükünün artmasına sebep olacaktır. Bu nedenle kredi kartı kullanımı ile ilgili yeni çıkan yasalar ile birlikte taksitlendirme sayısının azaltılması yapılırken ve herkese kredi kartı verilmesi hususunda gerekli önlemler alınmıştır. Yani kişinin gelirine göre kredi kartı limitinin belirlenmesi esas ana etken olarak belirlenmiştir.

Konumuzun başına dönersek kredi kartının bloke olması ile ilgili yapılan işlemlerde şifrelerin yanlış girmesi sebebiyle kredi kartları bloke olmaktadır. Bunu açtırmanın yolu ise internet bankacılığı ya da çağrı merkezlerinden geçmektedir. Sizin de başınıza böyle bir iş geldiyse çağrı merkezini ya da internet bankacılığı yolunu denemeniz gerekiyor.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Asgari Ödemesi Kaç Defa Yapılır ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*