Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor Mu ? 2023

Kredi kartı puanları ile ilgili geniş bilgileri bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Kredi kartı milyonlarca insan tarafından kullanılan bir alışveriş yöntemidir. İnsanlar peşin para yerine kredi kartını tercih edebilir. Kredi kartını cazip kılan avantajların başında öncelikle bankalar tarafından sunulan ekstra puanlar ve ödemelerin ortalama 40 gün vade ile yapılmasıdır. Bunun dışında taksit işlemler sebebiyle de kredi kartı fazlaca tercih edilmektedir. Bunun en büyük kanıtı ülkemizde 2018 verilerine göre kart kullanıcı sayısı 65 milyonu geçti.

Bankalar tarafından sunulan puanlar sene sonu itibariyle siliniyor mu ? Aslında bakarsanız puanları silme durumu banka ile müşteri arasında imzalanan kredi kartı sözleşmesinde yer almaktadır. Bankaların silme konusunda bütün inisiyatif kendi elindedir. İki türlü puan bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi bankalar tarafından bir alışveriş yapılmak kaydıyla da alışveriş sözüne verilen puanlar bir örneğin internet sitelerinden 500 lira ve üzeri alışveriş yapan müşterilere 50 lira hediye puan kampanyasını banka sene içerisinde farklı tarihte zaman aralıklarında düzenlemektedir. Burada banka belirtmiş olduğu tarih aralığında müşterilerine puanı kullanma hakkı sunar. Eğer müşteri bu zaman aralığında puanlı kullanmazsa puanı silinebilir.

Diğer bir konu ise müşterinin her yaptığı alışverişe verilen puanlar verilebilir. Market alışverişini herhangi bir kampanyaya katılmak size belli bir puan verir. Buradaki puanları silinme bir durum yoktur. Üzerinde durulması gereken net konu banka tarafından düzenlenen kampanyalarda bankanın belirlemiş olduğu alt limit katılım koşulları ve puan kullanma aralarını takip etmek gerekmektedir Ancak bu kampanyalar da belirli tarihler arasında olduğundan dolayı puanları o tarih arasında kullanmak gerekir kullanılmadığı takdirde ise silinebilir.

Diğer normal gündelik alışverişlerde kullanılan puanlar ise herhangi bir silinmeye tabi tutulmaz. Tabii bunlar da takip etmek, yıl sonuna doğru fazla biriktirmeden kullanmak en isabetli çözüm olacaktır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı CVV Nerede Yazar ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*