Kredi Kartı Puanları Siliniyor Mu ?

Yıl sonunda kredi kartı üzerinde biriken puanlar siliniyor mu ? Öncelikle hangi şart dahilinde kart puanlarının silineceği durumlar bu yazımızda inceleyeceğiz. İlk aşamada genel bilgiler sizlerle paylaşırken, tüm detayları anlatmaya çalışacağız. Mağazaların veya bankaların yaptığı kampanyalara göre biriken puanlar farklı durumlara göre silinmektedir. Bu aşamada hangi puanların silineceği ya da hangilerinin silinmeyeceğini anlatmaya başlayalım.

Verilen puanların türüne bakmak gerekir

Banka taraflı verilen 2 tür puan türü bulunmaktadır. Bunlardan birincisi yapılan alışverişe göre diğer ise kampanya bazlıdır. Yani hanginin kampanya ya da hangisini alışverişe göre olduğuna bakmak gerekir.

Bu aşamada Bankalararası Kart Merkezi tarafından verilen bilgilere göre anlatmaya çalışacağız. Yetkililer ile yapılan mülakatlarda aşama aşamada hangi durumlarda puanların silineceği anlatılıyor. İlk etapta bankalar tarafından verilen yapılan alışverişlere göre çoğalan puanların istenildiği zaman harcanacağını söyleyelim. Normal şartlarda bir kullanım süresi olmayan puanlar bankalar tarafından müşterilerine verilmektedir. Verilme şartı ise yapılan alışveriş tutarına veya mağaza ile yapılan anlaşma göre değişiyor.

Alışverişe göre olan puanların silinme durumun olmadığı belirttik. Bazı mecralarda çıkan yıl sonunda puanlar siliniyor lafının anlamsız olduğu şimdiden belirtelim.

Kampanya bazlı puanlar

Kampanyalar üzerinden verilen puanlar haftalık veya aylık bazlı olabilir. Yani 500 TL’lik alışverişinize 25 TL puan gibi söylemleri bu anlattığımız ifade içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle bankaların belirtmiş olduğu kampanya şartlarını dikkatli okumak gerekiyor. Örneğin bu ay içerisinde 500 TL’lik alışveriş yapan müşterilerine bir sonra ki ayın 15 ile 25 arasında puan verilip, kullanılmayan puan silinebilmektedir. Bu tamamen banka inisiyatifinde olup, süresi banka tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle alışveriş yapan müşterilerin kampanya şartlarına iyi bakması gerekir.

Son aşamada dikkat etmeniz gereken noktayı altını çizerek belirtelim. Verilen puanları kampanya mı ? yoksa alışverişe göre mi ? yapıldığına bakılması gerekmektedir. Bu aşamada alışveriş puanlarının silinmeyeceği ve kampanya aşamasında hangi tarihlerde puanlarının silineceğine iyi bakmak gerekiyor

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Neden Kredi Kartı Şifre İstemez ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*