Kredi Kartı Puanları Hangi Marketlerde Geçerli

Kredi kartı puanları nerelerde geçerli yazımızda bu makalemizde marketleri ele aldık. Kartlar insanlar için vazgeçilmez hale geldi. Yaptığınız alışverişlerde biriken puanları nerelerde kullanıyorsunuz ? Eğer kullanmak istediğiniz yerler arasında marketler yer alıyorsa, bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle kredi kartı kullanımı son yıllarda oldukça arttı. Bunun en büyük sebepleri arasında kart kullanımın cazip hale gelmesi, ödemesinin sonradan yapılıyor olması, yüksek miktarlarda ki alışverişlerde taksit olarak ödeme seçeneğinin olması ve kart puanları ilk sırayı alıyor. Ciddi anlamda banka kampanyalarını takip eden ve kredi kartı puanları toplayan pek çok insan vardır. Peki hangi kart ne kadar puan verir ve nerede harcanır ? İşte tüm detayları ile kredi kartı puanları hangi marketlerde kullanılıyor ?

Kredi kartı puanları ve detayları

Yazımızın giriş bölümünden kartların harcama yaptıkça puan verdiğini belirtmiştik. Dini yönüyle kart kullanımın caiz olup olmadığını burada ki yazımızdan incelemek isteyen ziyaretçimiz bağlantı üzerinden linke tıklayabilir. Her banka kredi kartı puanı vermektedir. Vermiş olduğu puanlar standart alışverişlerde olduğu gibi kampanya bazlı olabilir. Örneğin bin TL’lik market harcama yapan müşterilere özel 50 TL puan olabileceği gibi, 5 bin TL’lik giyim, akaryakıt ve mağaza harcamalarına 200 TL puan da olabilmektedir.

Bunun dışında her zaman yapılan alışverişlerde verilen küçük puanlar olmaktır. Bunlarda genellikle bin 5 olarak verilmektedir. Yani 5 bin TL’lik harcamaya 25 ‘TL puan olarak belirtebiliriz. Burada verilen küçük puanlar silinmezken, kampanya bazlı verilen puanlar banka şartları dahilinde silinmektedir. Örneğin banka; “18 – 28 Şubat arasında yaptığınız bin TL’lik harcamaya 25 TL puan veriyoruz!” Bu kampanya şartlarında 5 – 15 Mart tarihlerinde puanlar yüklenecek bu süre aralığında kullanıma açık olacaktır diye bir şart sunmaktadır. Bu tarihten sonra puanların sileneceğini ayrıca belirtmektedir. Kredi kartı puanlarının nasıl verildiği hususunda kısa bilgileri verdikten sonra hangi marketlerde geçerli sorusuna geri dönelim.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Puanları ile Alışveriş Yapılabilen İnternet Siteleri

Hangi marketlerde geçerlidir ?

Ülkemizde bir çok market bulunmaktadır. Burada sadece genel olarak tüm yerlerde faaliyet gösteren marketleri açıklayacağız. Bim, A101, Şok Market, Bizim Toptan Market, Migros, Metro Market, Çağrı Market, Carrefoursa Market, Makro Market, Altunbilekler Market, Peynirci Market, Çağdaş Market, Real Market, Yunus Market, Kipa Market ve daha fazlasıyla birlikte aşağıdan listemizi inceleyebilirsiniz.

Bonus Carrefoursa – Migros – Kipa – A101 – Şok – Real – Bim –
Word Çağdaş – Carrefoursa Bim – A101 – Şok
Paraf Carrefoursa – Migros
MaxiPuan Migros – Kipa – A101 – Carrefoursa – Metro – Şok – Bim
NakitPuan Şok – Carrefoursa –
Chip-Para Carrefoursa – Şok – Metro – Kipa – Çağdaş – Real – Bizim Toptan –
ParaPuan Carrefoursa – Real – Şok – Metro – Kipa

Paylaştığımız marketler dışında bildiğiniz marketler olursa yorum bölümünden bize iletin.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*