Kredi Kartı Ortak Limit Sorgulama

Kredi kartı ortak limit sorgulama nasıl yapılır bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Son yıllarda kullanım çok fazla artan kredi kartlarının limit konusunda artık bir düzenleme getirildi ve yönetmelik kapsamında köklü değişiklikler yapılarak ortak limit uygulamasına geçildi. Bu uygulama ile yapılan değişiklik Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından banka kartları ve kredi kartları kullanıcılarının hakkında yönetmelik kapsamında geliştirilen bir sistem olarak yönetmelik olarak yayınlanmaktadır.

Son yıllarda artan harcama ve maddi gelirlerin artmasıyla birlikte artık kredi kartları hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelmiş ve hemen hemen her alışverişte ve küçük ödemelerde bile kredi kartı ile alışveriş yapar haldeyiz. Bu nedenle kredi kartı kullananların çoğu ay sonunda ödemede güçlük çekmekte ve banka ile icralık olmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise bankanın kredi kartları için verdikleri harcama limitini çok yüksek olmasıdır. Yüksek kredi kartı limiti ile alışveriş tutkunu haline gelen vatandaşlarımız harcamaların sonunda ödemeler de sorun yaşamaktadır. Bu duruma çözüm olarak ise yeni düzenlemeler ile beraber kredi kartı ortak limit uygulamasına geçiş yapılarak kullanıcının maaşı ile orantılı olarak limit belirlenmesinde et önemli etken olarak harcama limiti konulmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile birlikte sizde kredi kartınızın limiti sorgulama yapabilir ve gerekiyorsa limit talebinde bulunarak limit artışı yaptırabilirsiniz.

2017 yılında yapılan düzenleme ile birlikte hayata geçen düzenlemelere göre sizde kredi kart limitinin maaşına oranlı olarak verildiğini görmektesiniz. Eğer limit arttırmak isterseniz sizde kullandığınız bankanın internet bankacılığına giriş yaparak menülerden limit sorgulama yapabilir ve limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kartı ortak limit sorgulama ile sizde aile bireylerine çıkarttığınız ek kartlar ile birlikte kullandığınız bütün kredi kartlarının tek bir limit üzerinden tanımlanması ve verilen limit miktarı kadar diğer kartlar ile birlikte kredi kartının ortak bir bakiye de toplanarak bütün harcamaların bu limit üzerinden yapılması amaçlanmaktadır. Örnek verecek olursak eğer sizlere Vakıfbank müşterisinin yeni kredi kartı başvurusu ile aile bireylerine çıkarttığı ek kredi kartının ortak limite bağlanarak hem harcamaların daha kolay görülmesi hem de tek hesap üzerinden işlem yapılaması kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Sizler de hemen kredi kartınızın ortak limit sorgulamasını yapmak için internet bankacılığına giriş yaparak sistem üzerinden kullandığınız kartların limit sorgulamasını yaptırabilirsiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden İnternetten Alışveriş Yapmaz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*