Kredi Kartı Niçin Eksiye Düşer ?

Kredi kartında eksi bakiye ne demektir , kredi kartı neden eksiye düşer sorularının yanıtlarını bu yazımızda sizlere aktaracağız. Genelle kredi kartı kullanıcılarının en mağdur oldukları durum kredi kartı hesabının eksiye düşmesi ve eksi bakiyeden kullanım yapmasıdır. Kullanıcılar kredi kartı hesap özetlerini incelediğinde görünen eksi bakiye kullanıcıları şaşırtmakta ve mağdur bir durum ortaya koymaktadır. Sizlere kredi kartınız eksi bakiye ve kredi kartınızın neden eskiye düştüğünü merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde aktaracağız.

Kredi kartı limitinin eksiye düşmesi nedir ?

Her bankanın kendine göre hesap işletim ücreti, faiz oranları ve eski bakiye faiz oranları mevcuttur. Kullandığınız kredi kartı özelliklerine göre bunlar değişkenlik gösterme ve nakit avans çekiminde farklı bir faiz ücreti, alışveriş ödemesi gecikmelerin de farklı bir faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi kartının eksi hesap kullanımı kullandığınız kredi kartının limitinin yetersiz geldiği durumlarda devreye giren ve kredi kartından nakit avans çekimi yapan müşteriler için kolaylık sağlanmış bir durumdur. Kredi kartınızda limit olmadığı halde alışveriş yapmanız ve gerek nakit çekmek için sizlere sunulmuş bir avantajdır.

Sizler de kullandığınız kredi kartınızın belirlenmiş limitinizi aşmanız halinde kredi kartı eksi bakiyeye düşer. Kredi kartının eksiye düşmesi demek bankanın bir nevi size borç vermesi demektir. Tabi burada kullandığınız bankaya göre farklılık gösteren eski hesap faiz oranları devreye girmektedir.

Sizde eski hesaptan para çekme ve eksi bakiyeye düşme konusunda bankanızdan faiz oranlarını öğrenebilir ve kredi kartı eksi bakiye kullanımınızı ayarlayabilirsiniz. Sizlerde kredi kartı neden eksi bakiyeye düşer merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere aktarılan bilgiler doğrultusunda sizlerde kredi kartı eksi hesap faizler ücretlerini bankanızdan detaylı bir şekilde öğrenebilir ve eksi hesap limitiniz belirlemek için bankanızın müşteri temsilcisi ile limit ayarlaması yapabilirsiniz. Yukarıda yer alan tablodan sizlere kredi kartının eksi hesap faiz oranlarını inceleyebilir ve kullanıma ve geri ödeme gününe göre ne kadar ödeme çıkacağını konusunda fikir edinebilirsiniz.

Beğendin mi ?
[Total: 1 Average: 5]
İlginizi Çekebilir  Yapılandırılmış Kredi Kartı Borcu Gecikirse

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*