Kredi Kartı Neden Vermiyorlar ?

Kredi kartı neden reddedilir ? 2020 yılında kredi kartı başvurusu yapıp da iptal olan müşteriler için özel hazırladığımız bu rehberimiz de kart iptal sebepleri nedenleri konusunda siz değerli ziyaretçilerimize bilgiler vereceğiz. İlk olarak kredi kartı alabilmek için belli başlı kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Konumuzun girişinde belirttiğimiz gibi kredi kartı verilmemesinin birkaç sebebi olabilir. Bu sebepleri alt başlıklar halinde yazımızla inceleyerek detaylandırma ya çalışacağız.

Kredi kartı alabilmek için gerekli koşullar

Kişinin gelirine bakarak kredi kartı verilmektedir. Öncelikle maaş aldığınız banka tarafından ne kadar aylık maaş aldığına dair bilgi net bir şekilde gördüğünden dolayı size kredi kartı verilebilir. Fakat müşteri dahi olsa bankalar ile yaşamış olduğu problemlerden dolayı verilmeyebilir. Ödeme yapmama veya borcunu zamanında ödeme gibi sorunlar başı göstermekle birlikte maaş müşterisi dahi olsa kredi kartı alamaz. Maaş aldınız banka dışında farklı bir Bank anında kredi kartı alabilirsiniz. Bunun için maaş bordronuz ve Sosyal Sigortalar Kurumu hizmet dökümü ile bankaya müracaat edebilirsiniz. Böylelikle maaş aldığınız banka dışında farklı bir bankadan kredi kartı çıkartılabilir.

Bunun dışında gelir beyan etmeniz dahilinde de kredi kartı alabilirsiniz. Örneğin kira gelirini veya bir işletmeniz vardır. Buranın aylık gelirini evrak ile ispat etmeniz durumunda banka tarafından yine kredi kartı çıkartılabilir. Buradaki en büyük nokta daha önce bankalar ile bir problem yaşıyor olmanız gerekmektedir. Böylelikle sorunsuz bir şekilde kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Sonuç ve değerlendirme

Yukarıda saydığımız 2 paragraflarda birlikte detayları sizlerle paylaştık. Peki, maaşınızın olduğu halde kredi kartı banka neden vermek istemez ? Bunun en büyük sebebi bankalar ile yaşamış olduğunuz bir sorunun, kredi notuna düşmüş olmasıdır. Kısacası bir banka kredi kartı neden vermez sorusuna net bir şekilde yanıtlamış olduk. Böylelikle bankalar ile herhangi bir ödeme sıkıntısında sorun yaşarsanız kredi kartı alamayacağınız ileride bu sorunu telafi etmeniz halinde de bankanın insiyatifi dahilinde kredi kartına tekrar alabileceğiniz bilgisinde paylaşalım.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden Eksiye Düşer ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*