Kredi Kartı Neden Provizyon Vermez ?

Kredi kartı neden provizyon vermez ? kredi kartı kullanıcılarının en çok takıldıkları ve alışveriş sırasında mağdur oldukları durumlardan bir tanesi olmaktadır. Alışveriş sırasında kredi kartının onay vermemesi ve karttan ücretin çekim yapılamaması durumudur. Sizler de bu konuda mağdur olmamak ve alışverişiniz sıranızda kredi kartınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak için kredi kartı neden provizyon vermez konularında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Kredi kartı kullanıcılarının son yıllarda çıkan yönetmeliklere göre internet üzerinden alışveriş kapalı olması ve online alışveriş yapılamamasıdır. Kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapmak için öncelikle kredi kartınızı online alışveriş sistemine açtırmanız gerekmektedir. Kredi kartından online alışveriş için sizlerde onay vermeniz halinde bankanızın sms sistemi ile telefonunuzdan onay vererek internet üzerinden alışverişinizi tamamlayın. Sizler de kredi kartından provizyon alınamadı hatası alıyorsanız bunun çözümü için sizlere yöntemleri anlatacağız. Bu hataların çözüm yöntemlerinden birincisi olarak kredi kartınızın son kullanma tarihi geçmiş olmamasına dikkat ediniz. Daha sonra kredi kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol ederek çip kısmında herhangi bir sorun var mı yok gibi hataları kontrol etmeniz gerekmektedir. Daha sonra izlemeniz gereken yollardan bir tanesi olarak kredi kartınız şifrenizin de yanlış olması halinde sizlere hatalı olarak uyarı verecektir. Unutulmuş kredi kartı şifreleri ve yanlış girilen şifreler için 3 kez deneme hakkınız olmaktadır. Daha sonra kredi kartı bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol ettikten ve emin olduktan sonra bankanızı arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

Kredi kartının provizyon vermemesi durumunda yukarıda yer alan yöntemleri denedikten sonra bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kredi kartınızın herhangi bir ödenmemiş borcundan dolayı işleme kapatılması, bankada ki bilgilerinizi doğru olmaması ve kartın son kullanma tarihinin geçmiş olmaması konusunda emin olmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra başka her hangi bir sorun yok ise kartınız çalışmasına devam edecektir. Kredi kartınızın provizyon vermemesi durumunda sizlerde yukarı da belirtilen yöntemleri deneyerek sistemden kontrol edebilirsiniz. Kredi kartınızın alışverişe kapalı olması durumunda sizler de kartınız ile işlem yapamazsınız. Son olarak kredi kartı borcunuzun olmaması ve ödenmemiş borcunuzun gecikmemesi gerekmektedir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Yapılandırma Sonrası Kullanıma Açılır Mı ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*