Kredi Kartı Neden Kullanıma Kapatılır ?

Kredi kartı niçin kullanıma kapatılır ? Makalemizde bu konuyla ilgili geniş bilgileri sizlerle paylaşacağız. Öncelikle kredi kartı kullanımı son yıllarda hızlı bir şekilde yükseldi. Yaklaşık 65 milyona kadar dayanan kredi kartı kullanımın yanı sıra bankomat kartlarda 146 milyon civarında kullanan kişi sayısına ulaştı. Kredi kartı o kadar popüler bir hale dönüştü ki, insanlar artık peşin alışveriş yerine kredi kartını tercih ediyorlar. Bunun en büyük sebepleri arasında taksitli alışveriş ve bankaların müşterilerine sağlamış oldukları puanların kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Kredi kullanıma kapatılması demek bir daha açılmaması anlamına gelmemektedir. Yani bunun tek sebebi yoktur. Müşteri kredi kartı borcunu ödemiştir ve sürekli olarak faiz eklenerek toplam borç oluşmuştur. Bu bir sebep olabilir. Bunun dışında asgari tutarı civarında ödeme yapmıştır. Aynı şekilde kart kapanabilir. Fakat bunun da belli bir süresi vardır. Kartınız kullanıma kapatıldıysa kredi kartı borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.

Bu makalemizde de kredi kartı borcunu ödediği halde kartın kullanıma açıklamasının sebeplerini anlatmıştık. Genel hatlarıyla da kredi kartının niçin kapatıldığı konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Yine aklımıza takılan sorular olursa aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sormayı kesinlikle unutmayınız.

Sonuç olarak kredi kartı kullanıma kapatılmış ise kredi kartı borcundan dolayı kapatılmıştır. Diğer bir seçenek isteği şüpheli alışverişlerden dolayı kredi kartı kullanıma kısa süreli olsa da kapatılmış olabilir. Bu işleminden kart sahibi tarafından yapılması gerekiyor. Bunu yapmak için kredi kartı kayıp çalıntı ve diğer işlemler için de müşteri temsilcisine arayarak kredi kartınız kullanıma kapatabilirsiniz. Toplamda 3 tip kapatma şekli bulunurken genellikle müşterilerinin kart borcunu öde memesinden kaynaklı kart kapatılmaları ile karşılaşmaktayız.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır, Ne Zaman Açılır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*