Kredi Kartı Neden Bloke Olur ?

Kredi kartın neden bloke olur ? sorunu hemen hemen her kredi kartı kullanan kişilerinde başına en az bir defa gelmiş bir durumla olmakla birlikte bir de tam o sırada alışveriş yapıyor iseniz en kötü durumlardan bir tanesi ile karşı karşıyasınız demektir. Son yıllarda her alanda artan kredi kartı ve çoğalan şifreler ile birlikte insanlar artık şifrelerin hepsini birbirine karıştırmakta ve bu konuda zorluk çekmektedir. Bizde sizlere bu yazımız da kredi kartı neden bloke olur bu sorunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Kredi kartı bloke sorunu genellikle banka tarafından yapılmaktadır. Bunun sebebi olarak ise kullandığınız kredi kartının son kullanma süresinin bitmiş olmasıdır. Kredi kartı kullananların gözden kaçırdıkları son kullanma tarihi kredi kartının gününün gelmeden değişmesi gerekmektedir. Bu konuda zaten bankalar son kullanma tarihi yaklaşan kişilerin yeni kartlarını otomatik olarak yenilemektedir. Fakat kredi kartı yenilenmesini istemeyen müşteriler kredi kartının son kullanma tarihi unutarak alışveriş yapmaya devam etmektedir. Son kullanım günü gelen kartın otomatik olarak alışverişe ve nakit çekime kapatılması ile burada müşteri bunun fark edememekte veya geç fark etmektedir. Bu sebeple kredi kartı bloke olmaktadır. Kredi kartı bloke olduğunda hemen paniğe kapılmadan ilgili banka müşteri temsilcisini arayarak durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartının bloke olmasının sebeplerinden biri de kredi kartının şifresinin yanlış girilmesidir. Kredi kartı kullanıcı genellikle şifrelerini daha önce kullandıkları başla şifreler ile aynı yapmakta veya daha akılda kalıcı basit bir şifre kullanmaktadır. Son yıllarda bütün her şeyin şifreli olması üzerine artık kredi kartı kullanıcıları da şiflerini unutmakta ve yanlış giriş yapmaktadır. Burada kredi kartının art arda üç kez yanlış girilmesiyle oluşan kredi kartı blokesi tamamen kullanıcıdan kaynaklanan bir hata sonucu olmaktadır. Kredi kartının şifresinin yanlış girilerek bloke olması demek kartınızın hem kullanıma kapatılmış olması demek hemde nakit avans ve taksitli alışverişe kapatılması demektir. Burada kredi kartı kullanıcılarının dikkat etmesi gereken husus bloke olan kredi kartının hemen ilgili bankayı arayarak durumdan bilgi alınmasıdır. Bura da müşterinin yapması gereken bankadan kredi kartı bloke olması durumda hemen yeni bir şifre talep ederek yeni bir kart talep etmesidir. Kredi kartı neden bloke olur sorusunun yanıtı sizlere burada aktardık. Sizler de kredi kartınızın bloke olması durumunda yapmanız gereken adımları sizlere aktardık.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Asgari Ödemesi Kaç Defa Yapılır ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*