Kredi Kartı Nakit Avans

Borcunuzu ödemek istiyorsanız, muhtemelen bunu yapmanın yollarını araştırıyorsunuz. Akla gelen ortak bir soru, öncelikle ipoteği, araç kredilerini ve öğrenci kredilerini içeren kredi kartı borcunuzu veya taksitli kredilerini ödemek zorunda olmasıdır .

Kredi kartı borcunun – bu borcun bakiye transferinde olsa bile – kredi kartının taksitli kredi ödeme yerine öncelikli olduğunu duymuş olabilirsiniz.

Taksitli kredi aylık eşit tutarda ödenir. Kredi kartı borcu, hesaptaki ödenmemiş bakiyeye göre dalgalanabilecek aylık minimum bir ödeme yapar. Ancak birçok tüketici her ay kredi kartı bakiyesini öder ya da en azından minimum ödemeden fazlasını yapar.

Önce kredi kartı borcuna odaklanın

Kredi kartı borcunuzu taksitli kredi olarak önceliklendirmenin birkaç iyi nedeni vardır:

KREDİ PUANINIZI OLUŞTURUN

İlki , kredi puanınızla ilgilidir . Kredi kartı borcunuzu ödediğinizde, borçlu olduğunuz miktarı azaltıyor ve kullanabileceğiniz kredi miktarını arttırıyorsunuz. Bu, daha yüksek bir FICO puanı veya VantageScore’a dönüşebilecek düşük kredi kullanımı anlamına gelir.

Taksitli kredinizin vaktinde ödenmesi, kredi raporunuza iyi bir şekilde yansır – ancak kredi kullanımının azaltılması kadar büyük bir etkisi yoktur.

Ayrıca, kredi puanınız farklı türde açık kredi olup olmadığını da dikkate alır. Bazı taksitli kredilere sahip olmak (kredi kartı gibi döner kredinin yanı sıra) ve kredi ömrü boyunca düzenli olarak ödeme yapmak kredi puanınıza yardımcı olacaktır.

FAIZ ORANLARINA ODAKLANMAK

Ayrıca, kredi kartı ekstrenize bakarsanız ve krediyi ipotek kredinizle veya oto kredinizle karşılaştırırsanız, bir rakam size – faiz oranından atlar. Genel olarak, kredi kartınız taksit kredinizden çok daha yüksek bir faiz oranına sahip olacaktır – çoğu durumda en az% 10 daha yüksek (ancak emin olmak için kontrol edin). Bu, öncelikle kredi kartı borcunuzu ödemek için başka iyi bir nedendir.

VERGI AVANTAJLARINI HATIRLA

Bir ipotek taksit kredisi ile ayrıca mahsup edilebilir faiz şeklinde vergi yardımı almaya hak kazanabilirsiniz. Kredi kartı borcundan vergi indirimi kazanamazsın.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden Provizyon Vermez ?

TAKVIMI IZLE

Son olarak, borcunuzu yakın zamanda% 0 APR bakiye havalesi kredi kartına aktardıysanız veya bakiye havalesi kredi kartı teklifinden yararlanmayı düşünüyorsanız,% 0 teklif sona ermeden bakiyeyi ödemek istersiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*