Kredi Kartı Nakit Avans İşleminiz Gerçekleştirilemedi

Kredi kartı üzerinden nakit avans yani para çekme işlemi hususunda bilgileri sizlerle paylaşalım. Öncelikle 2013 yılından itibaren kullanılmaya başlayan kredi kartlarında nakit avans bankalar tarafından kart kullanımını arttırmak amacıyla kullanılan bir sistemdir. Kredi çekme ile aynı mantıkla çalışan nakit avans sistemi toplam alınan paranın taksitler halinde bankaya ödenmesi şeklinde tanımlayabiliriz. Fakat normal şartlarda kredi faiz oranlarından fazlaca yüksektir. Peki nakit avans çekmek ne kadar mantıklıdır ?Bu yazımızda kredi kartlarından çekilen nakit avansı ve konu başlığında yer alan nakit avans işlemi gerçekleştirilemedi hatası ile ilgili detayları sizlerle paylaşalım.

Kredi kartı üzerinden nakit avans işlemi ancak banka tarafından müşteriye uygun görüldüğü takdirde açılan bir sistemdir. Yani müşterinin borcunu zamanında ödeyip ödemediği beyan ettiği gelir ve diğer bankalarla olan ilişkisi göz önünde bulundurularak müşteriye nakit avans işlemi tanımlanabilir. Bu işlem ise kredi kartı limitini bağlı olarak en fazla iki katına kadar çıkartılabilir. Müşterinin kredi kartı limiti 5000 lira ise en fazla 10 bin liraya kadar nakit avans çekebilir. Tabii burada bahsettiğin şartların yerine gelmesi ilk öncelik kriterdir. Bu çekilen para da banka tarafından belirlenmiş olan faiz ile birlikte işletilerek, örneğin 10.000 liraya 12 bin lira gibi bir rakamla taksitler halinde kredi kartı ekstresi ne yansıtılır.

Müşteri nakit avans işlemi gerçekleştirilemedi hatası alıyorsa, öncelikle nakit avansın ne kadar olduğunu bilmesi gerekir. Yani 2000 lira nakit avans limiti varsa bu müşteri de 3 bin lira çekmek istiyorsa Bu işlem gerçekleştirilemez. Başka bir hata ise müşterinin haberi olmadığından dolayı nakit avans çekmeye çalışıyor ve bu yüzden çekemiyorsa bu tip hatalarla karşılaşabilir. Bunun en net çözümü müşteri temsilcisi ile görüşerek sıkıntının giderilmesidir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*