Kredi Kartı İnternet Alışverişi Onayı Nasıl Yapılır ?

Kredi kartı internetten niçin alışveriş yapmaz ? Bu konumuzda geniş kapsamlı bilgiler sunmuştuk. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın püf noktalarını anlatacağız. Kredi kartlarının e-ticaretin için kapandığı yönünde genel bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle internet dünyası son yıllarda büyük bir ivme göstererek üzerine kat ve kat büyüdü. İnsanlar alışverişlerinde internet ortamında yaparken hem kolaylık hem de pratiklik sağladı. Satıcılar bazlı düşündüğümüz zaman ise insanlar artık dükkan kiralamak yerine internette bir site kurmak kaydıyla pazar yerinde kendisine de bir yer buluyor. Tüm rekabet internet üzerinden yapılıyor. Ayrıca mağazalar pazar yeri sistemine dahil olan (n11, gittigidiyor, sanalpazar) gibi sitelerden mağaza açmak kaydıyla bu rekabete dahil oluyorlar. Bu sistem ile ürünlerini müşterilerine ulaşması daha kolay ve pratik oluyor.

Artık her şey internet üzerinden satın alınıyor. Birçok kişi e-ticaret sistemini kullanarak birçok ürün satın alıyor. Ülkemizde internet üzerinden yapılan satışlar son yıllarda %37 artış göstererek yaklaşık 422 milyar TL’ye ulaştı. (TUBİSAD 2018) Bu rakamda ciddi bir oran artış sağlandığından dolayı devlet tarafından ekstra avantajlar sundu. Kısaca bunlardan bilgi vermek gerekirse; örneğin bayanların internet üzerinden satışları (el emeği olmak kaydıyla) vergisiz bir şekilde sağlanıyor. Yani yüzde sıfır vergi ile ticareti yapma imkanı sunuluyor. Aynı şekilde işe yeni başlayan bir kişinin bu sektörde büyümesi için devlet belli süre indirimli vergi olanağı ve bazı sektörler içinde hibe desteği sağlıyor.

Genel kapsamlı bilgileri verdikten sonra kredi kartı üzerinden internetten alışveriş yapma ve onay sorularının detaylarını paylaşmaya başlayalım.

Kredi kartı internet üzerinden niçin alışveriş yapmaz ? Aslına bakarsanız geçtiğimiz sene çıkan yasa ile birlikte kredi kartları müşteri onayı alınarak alışveriş imkanı sunulabilir. Fakat müşteri onayı vermemişse internet üzerinden alışverişe kapatılır. Kısacası yasaya özetlersek piyasada olan bütün kredi kartları müşteri onayı alınarak internet alışverişlere açılması gerekiyor. Eğer müşterinin bundan haberi yoksa müşteriye aranarak bilgi verilmek ve onay alınmak kaydıyla internet üzerinden alışverişler açılabilir.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katı Olabilir ?

Onayı açtırmak için bankaların müşteri temsilcileri ile görüşmek gerekiyor. Bu işlemin ardından bankadan bankaya değişmekle birlikte 1 saat içinde internet kullanımına kart açılıyor.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*