Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir ?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir ?

Kredi kartı hesap kesim tarihi nedir, hesap kesim tarihi nasıl düzenlenir, hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir konuları hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Son yıllarda artan kredi kartı ile kullanıcıların birden fazla kart kullanarak hesap kesim tarihlerinin birbiri ile çakışmaması için hesap kesim tarihi değiştirme işlemi yapmaktadırlar. Peki nedir bu kredi kartı hesap kesim tarihi bu konuda sizlere bilgi vereceğiz. Belirli tarihler arasında, kredi kartının kullanılmasıyla yapılmış olan harcamaların toplandığı tüketici tarafından belirlenmiş tarihe, hesap kesim tarihi denmektedir. Kısacası hesap kesim tarihi kredi kartı kullanıcısının dönem içerisinde yaptığı alışverişlerin, borç olarak kesildiği tarihtir. Sizler de hesap kesim tarihlerinizi kredi kartı ekstreniz üzerinde yer alan bilgiler bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Tarihi Nasıl Değiştirilir ?

Kredi kartı hesap kesim tarihi hakkında sizler bilgi verdik. Hesap kesim tarihi nasıl değiştiril hakkında da sizler de bilgi vereceğiz. Kredi kartı kullananların en çok yaşadığı durumlardan bir tanesi de kullandıkları kredi kartlarının hesap kesim tarihlerinin aynı güne gelmesidir. Bu durum borcun ödenme tarihleri ve ay içinde yapılacak olan alışverişin kesim tarihinde önce yapılması ile ilgili durumda o ay içerisinde ekstre görünmesi demektir. Hesap kesim tarihinin doğru ayarlanmaması ile binlerce kredi kartı kullanıcıları mağdur olmaktadır. Örnek verecek olursak eğer üç tane kredi kartı kullanan birinin kesim kesim tarihlerini ayın 7 sinde, diğerini ayın 15 inde, sonuncusunu ise ayın 22 isine ayarlar ise eğer belirler tarihlerden sonra kartlar alışveriş yapılsa bile bir sonraki aya yansıtılacaktır.

Kredi Kartı Borcunun Hesap Kesiminde Ödenmesi

Kredi kartı kullanıcı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir konusunda yine bilgi aktarımda bulunacağız. Hesap kesim tarihini dilerseniz kullanmakta olduğunuz bankanın müşteri temsilcisinin arayarak değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Dilerseniz bankanın mobil uygulamasını yükleyerek mobil uygulama üzerinden kredi kartı işlemleri üzerinden hesap kesim tarihini kendinize uygun bir tarih ayarlayabilirsiniz. Sizler de kredi kartı sahipleri olarak hesap kesim tarihi değiştirme hakkına sahipsinizdir. İsterseniz kullanmakta olduğunuz bankanın en yakın şubesine giderek sizler de kredi kartı hesap tarihi hakkında da işlem yaptırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Asgari Ödemesi Kaç Defa Yapılır ?

Kredi Kartı son ödeme tarihi ne demek?

Kredi kartı hesap kesim tarihi itibariyle kredi kartınıza çıkan toplam borcun tamamının veya en az asgari ödeme tutarının ödenmesi gereken zamana kredi kartı son ödeme tarihi denir. Kredi kartlarında son ödeme tarihi, hesap kesim tarihini takiben 10 gün olarak belirlenmektedir. Kredi kartı borcunun son ödeme tarihinde veya öncesinde ödenmesi ve kredi notu açısından oldukça önemlidir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*