Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

kredi kartı borcu asgari ödemesi

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi kartı hesap kesim tarihi nedir, kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme, kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir konuları hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Nedir bu kredi kartı hesap kesim tarihi? Kredi kartı hesap kesim tarihi kredi kartı hesabınıza ait olan hesap ekstrenizin düzenlendiği tarihtir. Yani sizin o ay içerisinde kullanmakta olduğunuz kartın ekstre düzenlenme tarihidir. Daha detaylı olarak hesap tarihini anlatmak istersek kredi kartı ile yapılan harcamalarınızın borç olarak yansıtıldığı ekstre tarihidir.
Bir ay boyunca kredi kartınızla alışveriş yaptığınızı farz edelim. Kredi kartı hesap kesim tarihi geldiğinde o ay içinde yaptığınız tüm harcamalar ve geçmiş dönemden kalan borçlarınız toplanarak güncel borcunuz belirlenir. Hesap kesim tarihinde belirlenen güncel borcunuzu, ekstrenizde belirtilen son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi kartı kullanıcıları hesap kesim tarihi değiştirme hakkına sahiptir. Kullanıcıların hesap kesim tarihinde değişiklik yapabilme sayısı bankadan bankaya değişiklik gösterebilse de genellikle bir ya da iki kere değişim yapabilme hakkına sahiptir. Peki kredi kartı kullanıcıları hesap kesim tarihini nasıl değiştirecektir. İnternet bankacılığını kullanarak hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Bunun için internet banka uygulamasından “kredi kartı” bölümünden “hesap kesim tarihi değiştirme” seçeneğini kullanabilirsiniz. İkinci bir yöntem ise banka müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı hesap kesim tarihini kolayca değiştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Hesap kesim değiştirme tarihi kredi kartı kullanıcıları için ödeme planlarını yaparak ay sonunda sizlere ödeyeceğiniz tutarı sunan ekstredir. Kredi kartı hesap kesim ile ilgili tarih değişimi yapabilmek için bankaya bu isteği hesap kesimi olmadan en az 3 gün önceden haber vermeniz gerekmektedir. Çünkü bankaya iletmiş olduğunuz hesap kesim tarihi değiştirme talebin alınması, onaylanması, işleme girmesi için resmi süreç anlık işlememektedir. Sizler de bu konuda mağdur olmamak adına talebi son zamana bırakmamalısınız. Hesap kesim tarihinden en az 3 – 7 gün önce bankanıza bunun için haber verirseniz herhangi bir sorun yaşamadan sizler de hesap kesim tarihinizi değiştirmiş olursunuz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartıma Fazla Para Yatırdım Geri Alabilir Miyim

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*