Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti
Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti, kredi kartı para çekme limiti, kredi kartı günlük limiti hakkında sizlere detaylı bilgilere aktaracağız. Merhabalar değerli kredi kartı kullanıcıları bu haftaki yazımızda sizlere kredi kartı günlük çekim limitinden bahsedeceğiz. Nedir bu kredi kartı günlük çekim limiti ? Bilindiği gibi kredi kartlarında günlük para çekme limiti olmaktadır. Bu ücret bankadan bankaya göre farklılık göstermekte ve kullandığınız karta göre değişmektedir. Bizde sizlere bu yazımızda birkaç örneklerle kredi kartından günlük para çekme limitini detaylı bir şekilde aktaracağız. Vadesiz veya vadeli hesaplarınızdan sizlerde para çekmek isterseniz eğer günlük para çekme limiti karşınıza çıkacaktır. Sizlerde kullandığınız bankadan para çekme limitinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti
Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Kredi Kartı Para Çekme Limiti

Kredi Kartı Para Çekme Limiti her bankanın kendine özel olarak tanımlanması ve bankamatik üzerinden çekilecek olan limittir. Güvenlik amacı ile belirli bir miktara kadar para çekme işlemine izin verilmiştir. Örnek verecek olursak eğer Vakıf Bankası’nın günlük para çekme limiti 1500 – 6000 TL olmaktadır. Eğer siz bu miktarın üstünde para çekmek isterseniz geri kalan miktarı bankadan çekmeniz gerekmektedir. Gün içinde 4-5 defa para çekimi yapıp 1500 TL’ye ulaştığınızda ise yine sizlere para çekmeye de müsaade etmeyecektir. Günlük toplam olarak 1500 TL limit ile sınırlıdır. Dilerseniz bu limiti daha da aşağı çekebilir siz de belirlediğiniz miktara kadar ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlamayı dilerseniz müşteri hizmetlerinden dilerseniz atmlerden dilerseniz de kullandığınız bankanın mobil uygulamasından rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Bireysel Kredi kartı ATM’lerden günlük nakit çekim limiti 4.000 TL, BusinessCard ve TarımKart için ATM’lerden günlük nakit çekim limiti 10.000 TL’dir.

Kredi Kartı Günlük Limiti

Kredi Kartı Günlük Limiti aslında hesabınızdaki paraların çalınmasına karşı bir önlem olarak konulmuştur. Kartınızı kaybettiğinizde günlük olarak para çekme limiti sizlerin bankadaki bütün hesabınızın boşaltılmasına engel olacaktır. İş Bankası veya Ziraat Bankası gibi diğer bankalar içinde günlük para çekme limiti ortalama olarak 2000-2500 TL arasında sınırlandırılmış bir durumdadır. Sizler de bu miktardan daha yüksek bir meblağ çekmek isterseniz bankalar aracılığı ile dilediğiniz miktar kadar parayı çekebilirsiniz. Para çekme limitini kendinize göre ayarlayabilir ve her para çekildiğinde sizlerin telefonuna bildirim gelmesi veya mail atılması konusunda bildirim alabilirsiniz. Kredi kartı para çekme limiti konusunda size detaylı bilgiler verdik. Sizlerin de bu konuda sorularınız var ise yorumlar kısmından bizlere yazarak sorularına cevap alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı İnternet Alışverişi Onayı Nasıl Yapılır ?
Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti
Kredi Kartı Günlük Para Çekme Limiti
Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*