Kredi Kartı Ekstresi Neden Gelmiyor ?

Kredi kartı ekstresi neden gelmez ? Bu makalemizde kredi kartı ekstrelerinin adrese teslimat konusunda yaşanan sorunları genel kapsamlı değerlendireceğiz. Ülkemizde son yıllarda yapılan ataklarla birlikte artık ağaç kesimleri azaldı ve kağıt olan ihtiyacın azalması için gerekli bütün çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların içerisinde de kredi kartı ekstreleri yer almaktadır. Yani doğaya katkı için insanlar artık ekstrelerini evine göndermek yerine mail ortamında kontrol edebilmektedir. Fakat yine de bankalar ekstresinin evine gelmesini isteyen müşteriler için de ayrıca ekstre basımı yapıp evlere teslimatı yapmaktadır. Aslına bakarsanız konumuzun özeti de bu olsa da yapılması gereken bazı ufak detaylar bulunmaktadır.

Ekstre eve gelmiyorsa yapılması gereken işlemleri şu şekilde izah edebiliriz. Öncelikle bankanız üzerinden adres kontrolü sağlayınız. Yani daha önce oturmuş olduğunuz bir ikametgah adresi bankanızda kayıtlı ise ekstreler o adrese gidecektir ve dolayısıyla şu anda oturmuş olduğunuz eve ekstre gelmeyecektir. Bunun kontrolü yaptıktan sonra ekstrenin basım yolu ile eve ulaşması için müşteri temsilcisi ile irtibata geçmeniz gerekiyor ya da internet bankacılığı üzerinden gerekli ayarlamaları yapmanız gerekiyor. Bütün bu ayarları yaptıktan sonra ekstre eve gelmesi biraz zaman alabilir. Fakat bu ayarlar yaptın sen de benim ekstra evinize gelmiyorsa yapmanız gereken şubeler ya da müşteri temsilcisi ile görüşmek olacaktır. Sonuç itibariyle ekstre eve gelmemesinin en büyük iki nedeni bunlardır.

Belirttiğimiz konuda özetle birkaç cümle söylemek gerekirse ekstrenin eve gelmemesinin bir nedeni adres değişikliğinden kaynaklanmasıdır. Yani eski adresi ekstre gidebilir. Yeni adreste ise ekstre gelmeyebilir. Bunun kontrolünü şubelerden ya da müşteri temsilcisine yapabilirsiniz. Diğer bir nedeni ise tercihiniz ekstrenin eve adrese teslimatı yönünde olması gerekiyor. Bu arada internet bankacılığı şube ya da müşteri temsilcisi ile görüşerek yapabilirsiniz bu ayarları yaptıktan sonra ekstreler eve gelebilir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden Kısıtlanır ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*