Kredi Kartı Dolandırıcılığı Suç Duyurusu

Kredi kartı dolandırıcılığı suç duyurusu nasıl yapılır ? sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Son zamanlarda ortaya çıkan kredi kartı dolandırıcılığı ile insanların artık kredi kartı ve kredi kartı şifrelerini alarak çeşitli internet sayfalarından alışverişler ve ATM’den para çekme gibi işlemler yapılmaktadır. Bu konuda kredi kartı kullanan müşteriler için bazı tavsiyeler ve çeşitli kredi kartı dolandırıcılığı suç duyurusu ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz.

Özellikle kredi kartını kaybeden veya kredi kartı numarası ve şifresini çeşitli internet sayfasında kullanan kredi kartı kullanıcıları için bazı önemli bilgiler aktaracağız. Burada dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi internet sitelerinden alışveriş yaparken kredi kartınızın güvenlik numarasını güvenilmeyen sitelere girmemek gerekmektedir. İnternetten alışveriş yaparken SSL sertifikası olan internet sayfasından alışveriş yapmayı ve bankanın kendi web sitesi üzerinden güvenlik kodu geldiği zaman alışverişi tamamlayarak işlem yapmalısınız. Bu konuda kredi kartı kullanıcıları çok fazla dikkat etmediği için kredi kartı dolandırıcılığı olmaktadır.

Kredi kartı dolandırıcılığı suç duyurusu için öncelikli yapmanız gereken hemen kredi kartınızı kapatmak ve müşteri temsilcisi aramaktır. Daha sonra alışveriş yapılan yerin tespit edilmesi ve ne kadarlık bir miktar ile alışveriş yapıldığını bankadan detaylı bir şekilde dökümanı almanız gerekmektedir. Daha sonra çeşitli kamera kayıtları alışveriş kayıtları gibi tutanaklar ile bu durumu bankanızda ve emniyet birimlerine bildirerek siz de kredi kartı dolandırıcılığı suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kartı kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi ise ATM’den para çekerken veya alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerinin çalınması durumlarına dikkat etmelisiniz. Güvenilmeyen yerlerden kesinlikle alışveriş yapmayın bu konuda dikkat ederek sizler de kredi kartı ile ilgili endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Kredi kartı kullanıcıları için internet sayfasından alışveriş yaparken genelde güvenilen ve bilindik büyük alışveriş sitelerinden alışverişi tercih edin. Aynı zamanda kredi kartı ile internetten alışveriş yaparken cep telefonu doğrulama kodu ile güvenlik sistemini kullanarak sizlerde daha güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz. Cep telefonunuza gelen kod ile alışveriş tutarınızın eşleşmesi halinde kartınızdan çekim yapılacaktır. Sizlerde kredi kartınızın çalınması veya adınıza alışveriş yapılması durumunda hemen banka müşteri temsilciniz ile görüşme yaparak kartınızın kapatılmasını ve işlemlerinizin bilgim dahilinde olmadığınızı belirtmelisiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Nakit Kullanıma Kapatılması Ne Demek

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*