Kredi Kartı CVV Nerede Yazar ?

Kredi kartı kullanıcılarına en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de kredi kartı cvv numarası nerede yazar konusunda sorular olmaktadır. Biz de sizlere bu yazımızda kredi kartı cvv konusu ile ilgili bilgiler aktaracağız.

Kredi kartı cvv numarası ne demektir önce bunun hakkında bilgilendirme yapalım. Kredi kartı cvv ibaresi kredi kartının bir nevi güvenlik şifresi olarak her müşteriye özel bir şekilde tanımlanmakta ve kredi kartınız ile eşleşmektedir. Kredi kartınız ile alışveriş yaparken internetten bir ürün sipariş ederken kartınızın numarasını ve son kullanma tarihini ekleyerek alışveriş yapmanız esnasında alışverişi tamamlamanız için sizlere sorulan kredi kartı cvv numarası ile bir güvenlik önlemi alınmaktadır. Kredi kartı cvv numarası her kredi kartına özel bir 3 haneli numara tanımlanmakta ve bu da sizlerin kredi kartınızın alışveriş esnasında güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlamaktadır.

Kredi Kartı CVV Nerede Yazar ?

Kredi kartı cvv numarası nerede yazar sorusunun cevabı olarak sizlere kredi kartı cvv numarası kartın arka yüzünde bandrollü bir şekilde 3 hane olarak yer almaktadır. Kredi kartı CVV kodu veya diğer adıyla kredi kartı güvenlik numarası, kredi kartınızın arka yüzündeki, genelde beyaz alana basılı rakamların son 3 hanesidir. Kredi kartı cvv numarası kredi kartı için çok önemli olup bu numaranın sadece senin kredi kartına özel olması ve alışverişlerinizde sadece sizin bilmeniz gereken bir numara olması özelliğidir. Sizler de bu numaranızı kimseyle paylaşmayın güvenilir olmayan siteden alışveriş yapmayın ve kredi kartı ile nakit çekim yaparken atm lerden dikkatli olarak bir şekilde çalışma işlemlerinizi yaptırın. Kredi kartı cvv numarası kredi kartınızın alışveriş esnasında onaylanması gibi bir konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

Kredi kartı cvv numarası her kart için özel olarak tanımlanmakta ve sadece kredi kartı sahibinin bilmesi gereken bir güvenlik şifresidir. Sizler de bu numara ile işlemlerinizi yaparken internetten alışveriş yaparken güvenilir alışveriş sitelerinden işlemleri gerçekleştirip güvenilir olmayan internet sayfalarında sertifikası bulunmayan internet sayfalarında ise çeşitli kredi kartı bilgileri kopyalayarak sizin adınıza işlemler yapılması kredi kartınızdan para çekilmesi gibi çeşitli olaylar ortaya çıkmaktadır. Sizler de internetten kredi kartınız ile alışveriş yaparken mutlaka ssl sertifikası olan sayfalardan ve mutlaka güvenilir alış veriş sitelerinden işlemlerinizi gerçekleştirin.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Neden Provizyon Vermez ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*