Kredi Kartı Borcunu Günü Gelmeden Ödeme

Kredi Kartı borcu günü gelmeden önce ödeme yapabilirsiniz. Müşteriler kredi kartı ödemesini hesap kesim tarihinden 40 gün sonra yapıyor. Yani Ocak 5’te hesap kesim tarihi olan bir müşteri bir daha ki borcunu Şubat 15 ödüyor. Yani toplamda 40 günlük bir vade ile alışveriş yapmış oluyor. Peki hesap kesim tarihinden sonra veya kredi kartı son ödeme tarihi gelmeden kredi kartı borcu ödenebilir mi ? Aslında bu soru çok basittir. Gelin, bu konuya gireyim bazı örnekler vererek detaylandırma ya çalışalım.

Kredi kartına dönem borcundan fazla para yatırma

Hesap kesim tarihi gelmeden önce veya kredi kartı son ödeme tarihinden önce kredi kartı ödeme yapılabilir. Kartı ödeme yapılması demek kişinin toplam ekstresinden borcunu düşmesi anlamına gelmektedir. Yani bin lira kredi kartı borcu olan biri müşteri hesap kesim tarihinden önce 500 lira yatırırsa ekstresine 500 lira olarak borç yansıyacaktır. Bu kısımda kalan miktardır.

Müşteri her zaman kredi kartı hesap kesim tarihinden önce veya kart son ödeme gününden önce ödeme yapabilir. Bu yapmış olduğu ödemede kredi kartını toplam borcumdan düşmektedir. Sorunun cevabı aslında budur. Fakat taksitli alışverişlerde dikkat edilmesi gereken nokta şu şekildedir. Örneğin aylık 200 lira 1 taksitle harcamanız vardır. Normal dönem içerisinde 800 liralık alışveriş yaptığınızda kredi kartı borcumu toplam 1000 lira olacaktır. Hesap kesilmeden veya son ödeme günü gelmeden önce yapmış olduğun ödemelerde herhangi bir sıkıntı yoktur. Toplam borçlar önümüzdeki ayda hiçbir alışveriş yapmasanız da yapmış olduğunuz taksitli alışverişten dolayı 200 lira yine ekstrenize yansıyacak ve bir sonraki ay sadece taksitli alışveriş siz ödeyeceksinizdir.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise ödeyeceğiniz toplam tutarın toplam borcunuzu geçmesidir. Yani geçse bile bir sonraki ay artı bakiye geçerek taksitli alışverişleriniz varsa o o yaptığınız ödeme taksitli alışverişten düşürecektir.

İlginizi Çekebilir  Chip Para Kullanılan İnternet Siteleri 2023

Hesap kesilmeden kredi kartı borcu ödeme

Hesap kesimi olmadan kart borcu ödenir mi ? Aynı şekilde kredi kartı taksitlerini erken ödeme yapılabilir mi ? Aslına bakarsanız ödemiş olduğunuz tüm borçlarınız karttan bakiye düşer. Yani 2000 TL’lik hesap kesimi olmadan önce borcunuz varsa kesim günü gelmeden ödeme yaparsanız, toplamda borcunuzdan düşmektedir. Ayrıca kredi kartı taksitleri peşin ödenir mi ? Taksitli ödemelerinizi peşin olarak ödeyebilirsiniz. Bankanız borcunuz aylık olarak taksitlerin günü geldiğinde borcunuzdan düşer. Bir nevi günü gelmeden önce ödeme yapmanız taksit günü geldiği zaman borcunuzdan ödediğiniz tutar düşmektedir.

Beğendin mi ?
[Total: 2 Average: 5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*