Kredi Kartı Borcumu Ödedim Ama Kullanamıyorum

Makalemizde en çok sorulan kredi kartı borcumu ödediğim halde kullanımı açılmadı veya kullanamıyorum sorusunu yanıtlayacağız. Öncelikle kredi kartını borcunu ödeyen müşterilerin anlık olarak kredi kartları açılmaz. Ödemiş olduğunuz borcun hesaba geçmesi ve banka tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu süreç bazen yarım günü alabilirken bazen de tam gün bu işlemler sürebilmektedir. Siz bu arada herhangi bir işlemden dolayı kredi kartı kullanmak zorunda kaldıysanız, maalesef kartınızı kullanamayacaksınız. Bu tip durumlara düşmemek için kredi kartı borcunu zamanında ödemelisiniz. Sonuç olarak tip işlemleri maruz kalmazsınız.

Kredi kartları dikkat edilecek en büyük husus hesap kesim tarihidir. Yani müşteri hesap kesim tarihi takip etmek suretiyle yapmış olduğu işlemlere hesap kesim tarihinden 10 gün sonra ödemesi gerekmektedir. Bu süre zarfında ödeme yapılmaz ve üzerinden bir hafta geçerse bankadan bankaya değişmekle birlikte kartınızın kullanıma kapatılır. Genellikle hesap kesim tarihleri ayın 5’i 8i 15i 25i yapılmaktadır. Bunun nedeni ise maaşa yakın bir tarih olması sebebiyle ödemelerin kolay bir şekilde yapılmasıdır. Bu noktaya atlamadan kredi kartı hakkında bilgi vermeden geçemeyeceğiz.

Sonuç olarak burada yazdığınız paragrafları özet ile birkaç cümle vermek gerekirse; kredi kartının borcunu ödediği halde kartın kullanıma açılması biraz zaman alabilir. Bunun sebebi ise bankaların yoğunluğuna göre değişmektedir. Eğer banka işlemleri hızlı bir şekilde yaptıysa anlık olarak kredi kartı kullanıma açılır. Fakat işlem yoğunluğuna göre biraz daha geç işleme aldıysa kartımı açmasını zaman alabilir. Değerli ziyaretçilerimize tavsiyemiz sadece biraz beklemek ve bu süre zarfında müşteri temsilcisi ile görüşmesidir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Limiti Düşürme 2023

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*