Kredi Kartı Borcu Ödendikten Sonra Ne Zaman Açılır ?

Kredi kartı borcu ödendikten sonra ne zaman açılır ? Konumuzda ele aldığımız konu üzerinden anlatımlara devam edelim. Öncelikle kredi kartı bütün dünyada kullanıyor. İnsanlar alışverişlerine önce yapıyor. Daha sonra yapmış oldukları alışverişleri ödüyorlar. Aslına bakarsanız yapmış oldukları alışverişler banka tarafından ödeniyor ve bireyler bankaya borçlanıyor.

Bankada çeşitli kampanyalarla kredi kartlarını taksitleri, world puanlar ve çeşitli indirimler alıyor. Kredi kartının birçok avantajı olduğu gibi de bazı dezavantajları da söylemeden geçemeyeceğiz. Çünkü kredi kartı kullanıcıların yüzde yirmi civarında aktif olarak borçlu ve borcunu ödeyemiyor. Yani birey bankaya borçlu bankada her geçen gün yasal faiz işleterek borçluya bir borç yükü daha ekliyor. Bunun için kredi kartı kullanımı çok dikkatli bir şekilde yapmalı ve borç skalasının iyi ayarlamak gerekmektedir. Kredi kartımı zamanında ödemeli ve kart taksitlerini iyi bir şekilde takip etmek gerekmektedir. Ancak bu şekilde verimli ve etkili bir kredi kartı kullanıcısı olunabilir.

Peki kredi kartının borcunu ödemezseniz ne olur ? banka belli bir süre yasal faiz işleterek bin liralık borcu geçen sürede 1500 2000 liraya kadar çıkartabilir. Tabi bu süre zarfında kredi kartı kullanımınızı kapatır ve kartı kullanamaz hale getirebilir. Kartın kapanmaması için borçları iyi takip etmek ve zamanında ödeme yapmak gerekmektedir. Asgari seviyede kredi kartı ücretini ödemek kartın kapanmasına neden olmamaktadır. Hiç borcunu ödemiyor ya da yasal olarak takibe düşen müşterilerin kredi kartları kapatılmaktadır. Kartın borcunu ödediği halde kredi kartı kullanımı açılmadıysa banka taraflı bir sıkıntının yaşandığını söyleyebiliriz. Genellikle kredi kartı borcunu ödemenin hemen mukabilinde kart aktif olarak kullanıma açılır. Fakat bazı bankalarda iş yoğunluğundan dolayı bu süreç 2 3 güne kadar sürebilir. Bu süre zarfında müşteri temsilcisi ile görüşmek de büyük fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Beğendin mi ?
[Total: 1 Average: 5]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Yöntemleri 2023

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*