Kredi Kartı Borcu Neden Bitmiyor ?

Kredi kartı borcu niçin bitmez ? Öncelikle basit bir soru olarak görünse de kredi kartı borcu insanların eline bir yük olarak bilmektedir. Fakat kredi kartını bilinçli bir şekilde kullanılması durumunda son derece kolay ve yararlı bir araç haline dönüşüyor. Bilinçsiz müşteriler sürekli alışveriş yaparak borçlarını taksitlendirme yoluna gitmekle hem borç yüküne bir yük daha ekliyor, hem de kredi kartı borcunun bitmesini zorlaştırıyor. Bu yazımızda kredi kartının borcunu bitmesinin sebeplerini hususunda genel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Kredi kartları insanların günlük yaşamında kullanılan taksitlendirme ve peşin işlemlerde yapılan son derece yararlı bir araçtır. Bilinçsiz bir şekilde kullanılması halinde büyük bir kaosa dönüşecek ve borç yükünü iyice arttıracak bir araç haline dönüşebilir. Bunun için kredi kartını bilinçli bir şekilde kullanmak borcunu zamanında ödemek ve taksitlendirmeleri takip ederek dönem içi işlemlerinin kontrol edilmesini sağlayarak kullanılma da büyük yararlar var.

Dönem için işlemlerinizi takip etmeniz demek alışveriş yaptığınız durumları görmeniz anlamına gelmektedir. Burada şüpheli bir durum mu görürseniz bankanıza müracaat etmeniz de fayda var. Çünkü birçok sebepten dolayı kredi kartınız kredi kartı bilgileriniz çalınabilir. Yabancı kişiden eline geçebilir. Bunlar da küçük miktarlarla kredi kartınızdan çekim yaparak sizin olmayan bir şeyi size ödettirecek işlemleri gerçekleştirebilir. Yani dönem içi işlemlerimizi mutlaka kontrol ediniz.

Kredi kartı borcunun bitmemesinin diğer bir nedeni de taksit üzerine taksitli alışveriş yapmaktır. Yani her ay taksitli alışverişlerin arttırmak ve gereksiz harcamalardan kaçırmak gerekmektedir. Ancak bu şekilde kart borcu bitebilir. Kart borcunun bitmemesinin diğer bir etken ise zamanında ekstrenin ödenmemesidir. Böylece bankaya ödenmediği her gün için faiz olarak borcun üzerine bir borçlu eklenecektir. Sonuç olarak kredi kartı borcunun bitmesini sağlayacak olan sizlersiniz. Yani düzenli harcamaları yapıp ve zamanında ödeme yaptıysanız, kredi kartı borcunuz bitebilir. Fakat her ay 1 taksitle alışveriş yaparsanız bu borç her geçen gün katlanacak ve ödenmeyecek bir hale dönüşebilir. Bunun için gelirinize göre harcama yapmanız gerekiyor.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve İcra Gelir Mi 2019

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*