Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Ödenmeli ?

Kredi kartı kullanıcılarının en çok dikkat etmesi konulardan bir tanesi olan kredi kartının son ödeme tarihi olarak banka ekstresinde yazan tarih olmaktadır. Kredi kartı kullanıcılarının en çok dikkat etmesi son ödeme tarihi olarak kredi kartı ekstresinde yazan tarihi geçirmemeleridir. Kredi kartı son ödeme tarihinden itibaren yatırılan kredi kartı borcu bir sonraki ay için bankanın belirlediği faiz kadar bir miktar faiz eklemektedir.

Kredi kartının son ödeme tarihinden sonra yatırılması halinde iki ay üst üste yatırılmaması konusunda kredi kartı sahiplerinin kartındaki nakit çekim avansına kapanması işlemi olmaktadır. Bu da zaten size de kredi kartı ekstresinde belirtilmektedir. Kredi kartı tarihi ödemesi olarak kredi kartı üzerinde yazan yer alan hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihleri arasında yer alan tarihler arasında ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Ödenmeli

Örnek verecek olursak bu konuyla ilgili kredi kartının hesap kesim tarihi 12.09.2019 olan ve son ödeme tarihi 25.09.2019 olan kredi kartının borcunu ödeme aralığı olarak 13 gün bir süre olmaktadır. Eğer sizlerde kredi kartı borcunuzu ayın 25 inden sonra öderseniz her geçen gün için bankanın belirlediği bir miktar faiz ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer sizlerde son ödeme tarihini 2 defa geçirirseniz bu konuda banka sizlere kredi kartından nakit çekim avansı ile bir engel koymaktadır aynı zamanda kredi kartının son ödeme tarihi geçilmesi konusunda da bankanın sizlere çeşitli yasal yollar ile belirleyeceği kredi konut kredisi bireysel kredi gibi konularda da öyle de çeşitli engeller koyacaktır. Kredi kartı son ödeme tarihi düzenli ödeme yapılması halinde bankaların sizlerin kredi kartı limitini ve eksi hesabınızı arttırmaktadır. Kredi kartı kartı kullanıcılarının borçlarını düzenli ödemeli halinde çeşitli avantaj ve kolaylıklardan faydalanacaklarını unutmamalarını ve herhangi bir yasal sorun ile karşılaşmaları için kredi kartı borcunun son ödeme tarihini geçirmemeleri gerekmektedir. Ekstre de yazan hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihleri arasında sizlerde kredi kartınızın borcunu ödeyerek yasal bir sorun ile karşılaşmamış olursunuz. Kredi kartı kullanıcılarının hemen hemen yüzde 75 i kredi kartı son ödeme tarihini geçirmekte ve bu durum iki kez üst üste tekrarladığı anda kredi kartından nakit avans çekimine kapatılmaktadır. Sizlerde bu durumla karşılaşmamak için kredi kartı borcunuzu zamanında ödemeniz gerekmektedir.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor Mu ? 2023

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*