Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmıyor ?

Kredi kartı başvurusu neden onaylanmaz, başvurum neden reddedilir, kredi kartımın onaylanması için ne yapmalı sorularınızın çözümlerini bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde aktaracağız. Kredi kartı almak için öncelikle ilgili bankaya başvuru formu doldurarak ve bilgileriniz doğru bir şekilde girerek başvuru yapmalısınız. Burada en önemli nokta bilgilerini kesinlikle doğru bir şekilde bankaya iletmeniz olacaktır. Çünkü kredi kartı maddi gelirinize, çalıştığınız iş yerinize ve daha bir çok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Daha sonra işe başvurunuz onaylanması için beklemek zorundasınız. Bankaların sizlere araştırma ve sicilinizi, kredi notunuzu ve daha önce herhangi bir banka ile sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol etmektedir. Aynı zamanda kredi ve kredi kartı başvurusu içinde sizlerinde ne kadar bir gelire sahip olduğunuz ve kredi notunuzu düşük olup olmadığını kontrol edecektir.

Kredi kartı başvurunuz neden onaylanmıyor diye merak ediyorsanız eğer bankalardan kredi kartı alabilmek için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Öncelikle olarak kredi kartı alabilmek için 18 yaşınızı doldurmanız veya bu yaşın üzerinde olmanız gerekmektedir. İkinci adım olarak daha önceden herhangi bir bankayla icralık olmamanız durumunda kredi kartı başvurunuzu reddediliyor. Daha önce bankalarla ilgili bir geçmişiniz yok ise ve ilk kez kredi kartı başvurusu yapıyorsanız ve kredi kartı başvurunuz onaylanmıyor ise bankalar ile daha önce işlem yapmadığınızdan dolayı kabul edilmiyor olabilir. Ayrıca kullanıcının maaş gelirine göre kredi kartı onaylaması olduğundan maaşınız çok düşük ve maaşınız herhangi bir haciz var ise daha önce bankaya olan borçlarınızı zamanında ödemediyseniz kredi kartı başvurunuz onaylanmaz.

Kredi kartı başvurunun onaylanmasında önemli faktörlerden bir tanesi de işiniz yeni değişmesi veya işten çıkarılmış olmanızdır. Herhangi bir geliriniz yok ise ve geliriniz çok düşük ise bankanın borçlarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünerek sizlere kredi kartı onayı verilmemektedir. Maddi durumunuzda bağlı olarak değişen limitler ve kredi başvurunuz tamamen maaşınız ilgili olduğundan kredi kartı onaylanması biraz zaman alacaktır. Sizlerin de kredi kartı başvurusu onaylanmaz ise bir kaç ay bekledikten sonra tekrar başvuru da bulunarak sizlere kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu neden onaylanmıyor sorusuna sizler için çeşitli yöntemler ve dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında bilgi verdik sizler de bu adımları göz önünde bulundurarak kredi kartı için tekrardan başvuru yaparak kart sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Nedir ?

 

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*