Kredi Kartı Başvurusu Neden Olumsuz Sonuçlanır ?

Kredi kartı başvurusu neden kabul edilmez ? Kredi kartı başvurusu yapan kişinin sicili ve almış olduğu maaş en önemli etkendir. Bu makalemizde kredi kartı başvurusu yapıp da onaylanmayan müşteriler için hangi yola izlemeleri gerektiği hususunda bilgiler paylaşacağız. Öncelikle kredi kartı başvurum neden onaylanmadı ? sorusu ile başlamak istiyoruz kredi kartı başvurusunu onaylanmasının birçok sebebi olabilir. Bu sebepleri genel hatlarıyla bu yazımızda ifade etmeye çalışacağız.

İlk olarak başvuru yaptığınız evraklarda eksiklik olabilir. Diğer bir sebep ise başvuru yapan kişinin sicilinin kredi yönünden düşük olmasıdır yani bankaların kara listesinde olan bir kişi kredi kartı verilmez. Çünkü bu kişi daha önce kredi çekmiş borcunu ödememiş ya da kredi kartı borcunu ödememiştir. Bu sebepten ötürü bu kişiye kredi kartı verilmez ve sonuç itibarıyla kredi kartı başvurusu olumsuz olarak sonuçlanır. Bunlar dışında maaşı düşük olan bir kişiye kredi kartı verilmez. Yani verirse bile en düşük asgari seviyede limit açılarak verilebilir. Bu da tamamen bankanın insiyatifindedir.

Diğer bir etken ise kişinin hiçbir yerde çalışmamıştır. Yani sigortalı ya da bağkurlu olarak bir yerde çalışıyor olmamasıdır. Kredi kartı olmasını sağlayacaktır. Kişi bir yerde çalışmıyorsa ve hiçbir şekilde sosyal güvencesi yoksa gelirini beyan edecek bir evrağı yoksa kredi kartı verilmez. Yine bu kişinin de kredi kartı başvurusu olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Bunlar dışında kredi kartı başvurusu neden iptal edilir ? sorular ile devam edelim. Kredi kartı başvurusu iptali kişinin sicili ile alakalıdır. Yani daha önceki borcundan dolayı kara listeye alınan bir kişinin kredi kartı başvurusu iptal edilebilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi evrak eksikliği veya kişinin maaş düşüklüğü sebebiyle de başvuruları iptal edilebilir. Son olarak da kişinin hiçbir yerde çalışmaması herhangi bir sosyal güvencesi olmaması nedeniyle de kredi kartı başvurusu iptal olarak karşımıza çıkabilir. Sağlıklı sonuç almak için bankanın şubelerinden ya da müşteri temsilcisinden sonucun neden iptal olduğuna dair net bilgiler alabilirsiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*