Kredi Kartı Başvurularım Neden Onaylanmıyor

Kredi kartı başvurusu onaylanmaz ? Aslına bakarsanız kredi kartının onaylanmamasının birçok sebebi olabilir. Bu yazımızda genel hatları itibariyle neden olumsuz sonuçlanır hususunda genel bilgileri sizlere aktaracağız. Kredi kartı insanlar için bir gereklilik haline dönüşmeye devam ediyor. İnsanlar birçok işlemini kredi kartı üzerinden yaparken hem kolaylık hem de pratiklik sağlıyor. Kredi kartı isteyip de alamayan müşteriler için hazırladığımız bu rehberde genel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Yukarıda belirttiğimiz gibi kartlar insanlar için önemli bir araç haline dönüştü. Peki kredi kartı ile ne tip işlemler yapılır ? Kredi kartı ile oturduğunuz yerden internetten alışveriş yapabilir. Bu yaptığınız alışverişi taksitler şeklinde ödeyebilirsiniz. Aynı şekilde paramız olmadığı yerde kredi kartına rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat kredi kartı kullanırken dikkat etmeniz ve en önemlisi de aylık gelirinize göre kartı kullanmanız gerekiyor. Zira gelirinizden fazla kullanım yaptığınız zaman her ay ekstra bir borç yükü ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Kart kullanımının en ince noktası burasıdır.

Gelelim başvuru yaptığı halde kredi kartı alamayan müşterilerine yapması gerektiğine… İlk olarak bunun sebebini müşteri temsilcisi ya da şubelerden net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Burada bahsettiğimiz bilgiler olası sonuçlardan ileriye gitmemektedir. Öncelikle Kredi kartınızı hangi bankadan almak istiyorsunuz ? İpucu olarak maaş aldığınız bankayı tercih ederseniz, işlemlerinizi daha çabuk olacaktır. Bu tercihi yaptıktan sonra bankaya başvuru yapınız kartınız olumsuz sonuçlanırsa, olası nedenleri şunlardır.

  • Daha önceki kredi kartı kullanımından dolayı kart verilmez. Sürekli olarak asgari ödeme yaptıysanız ya da hiç ödeme yapmadıysanız bu sebepten ötürü kredi kartı verilmez. Bankalar arasında kara listeden ile sisteme dahil olursunuz ve kredi notunuz aşağı düşer.
  •  18 yaşından küçük iseniz kredi kartı verilmez. Ancak ebeveynlerin izni dahilinde ek kart çıkartılabilir.
  •  Kredi notunuz düşük ise kredi kartı verilmez. Bu da ilk maddede anlattığımız gibi daha önceki borçlarından ötürü bankalar arasında kara listeye düşmüş olduğunuz anlamına gelmektedir.
  • Hiçbir yerde  çalışmıyor ve sosyali güvenceniz yoksa kredi kartı alamazsınız.
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı CVV Nerede Yazar ?

Genel hatları itibariyle kredi kartı olumsuz sonuçlanan müşteriler için bilgileri sizlerle paylaştık. Karşımıza kredi kartı alamaz ibaresi çıktığında yukarıdaki sebeplerden bir tanesi olası sonuçlardır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*