Kredi Kartı Asgari Ödersem Ne Olur ?

kredi-karti-asgari-odersem-ne-olur
kredi-karti-asgari-odersem-ne-olur

Kredi Kartı Asgari Ödersem Ne Olur ?

Kartı kartını asgari ödeme seviyeden ödenmesiyle ilgili sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Kredi kartı asgari ödemesiyle ilgili olarak son zamanda çıkan düzenlemelerde kredi kartı asgari ödemesi yüzde değişikliği ile son zamanlarda kredi kartı kullanıcıların yüzlerini güldürecek haberler ile kullanıcılara müjdeli haber vermektedir. Son yıllarda artan kredi kartı kullanımı ve kredi kartı borcu asgari ödeme tutarı, borcunuzun son ödeme gününe kadar ödemeniz gereken en düşük tutarı ifade eder. Dönem borcu toplam tutarı yerine asgari tutarı ödediğinizde, kalan tutar faizli olarak bir sonraki aya devrolur ve asgari tutarı ödemeye devam ettiğiniz sürece kredi kartı borcunuz sürekli olarak faizli işlemlere maruz kalacak ve sürekli olarak artacaktır. Sizler de kredi kartı borcunuzu zamanında ve düzenli olarak öderseniz herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Kredi Kartı Asgari Ödemesi Ödenmezse Ne Olur ?

Kredi kartı borcunuzun tamamı veya kredi kartı borcunuzun asgari ödemesini ödemezseniz ne gibi sorunlar ile karşı karşıya kalacağınızı sizler anlatacağız. Kredi borcunuzu ödemediğiniz zaman, banka yasal takip başlatacaktır ve yasal takip başlayacağı gibi Merkez Bankası tarafından kara listeye adınızı yazdırmış olacaksınız. Ayrıca bunun yanında da kredi notunuz aşırı bir şekilde düşecek ve kredi çekmeniz imkansız hale geleceği gibi bu durumu düzeltmeniz için çok bir uzun süre kredi kartınızı kullanmak ve düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gerekecektir.

kredi-karti-asgari-odersem-ne-olur
kredi-karti-asgari-odersem-ne-olur

Kredi Kartı Borcunuzun Ödenmesi Gereken Süre Ne Kadardır ?

Son yıllarda artan kredi kartı borçları ve ödenemeyen kredi kartı borcundan dolayı çok fazla kredi kartı sahibi vardır. Çareyi başka bankalardan kredi çekerek kapatmakta ve ya yasal takibe alınarak haciz veya icra yoluyla ödemeyi tercih etmektedir. Kredi borcunuzu ödemeniz için 90 günlük bir yasal süreciniz vardır. Bu süre içerisinde borcunuzu ödemenizi banka sizden isteyecektir. Süre içinde ödemeniz dahilinde herhangi bir yasal işlem başlamayacaktır. Bu süre içerisinde de ödemezseniz son bir 7 gün daha banka size tanımakta ve sürekli arayarak borcunuzun ödenmesini istemektedir. Eğer siz bir miktar ödeme yapıp kredi kartınızın borcunuzun yapılandırmasını talep ederseniz banka bunu kabul edecek ve sizin ödeyebileceğiniz miktarda ödeme planı yapacaktır.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]
İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar 2023

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*