Kredi Kartı Asgari Ödeme Yüzdesi Ne Oldu ? 2023

Kredi Kartı Asgari Ödeme Yüzdesi Ne Oldu ? 2020

Kredi kartı asgari ödeme yüzdesi 2020 yılı içinde ne oldu ? Bütün detaylarla birlikte konuyu anlatmaya çalışacağız. Kart kullanımı hakkında sizlere detaylı bilgiler vererek son yıllarda artan harcama ve ödenemeyen borçlar ile insanlar mağdur olmaktadır. Ödenemeyen borçlar için kredi kartı asgari ödemesi ile borçlarını bir nebze olsun sizler de azaltabilirsiniz. 2019 yılının bitmesine az bir zaman kala kredi kartının ödenmesi gereken asgarî tutarında yeni bir düzenlemeye gidildi. 2020 yılında yapılacak yeni düzenleme ile kredi kartı kullanıcılarının yüzlerini güldürecek haber gelmektedir. Artan kredi kartı kullanımı ile çok fazla ödenemeyen ve icralık olan kredi kartı sahiplerini sevindirecek bir haber de bankalardan gelmektedir. Kredi kartlarının asgari ödemesinin düşürülmesi yönünde çalışmalar devam etmektedir.

Kredi Kartı Asgari Ödemelerinde Uygulanan Faiz Oranı Ne Kadar?

Kredi kartı sahiplerini sevindirecek haberler 2020 gelmeden yüzleri güldürmeyi başardı. Banka kartları ve kredi kartları ile ilgili yapılan yeni düzenlemeyle birlikte, kredi kartlarının asgari ödeme oranı düşürüldü. Kredi kartı asgari ödemesi ile ilgili yapılan yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Düzenleme şu şekilde:

MADDE 1 – 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 17 nci maddesinin üçüncü fıkrasının (e) bendi ile beşinci fıkrasının (h) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“e) Ödenmesi gereken asgarî tutarın dönem borcunun yüzde otuzundan ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun yüzde kırkından aşağı olamayacağı.”

Kredi Kartı Asgari Ödemelerinde Yeni Dönem

“h) Ödenmesi gereken asgarî tutarın dönem borcunun yüzde otuzundan ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun yüzde kırkından aşağı olamayacağına ve bankanın bu miktardan az olmamak üzere asgari ödeme tutarını belirleyebileceğine”

İlginizi Çekebilir  Yeni Gelen Kredi Kartı Ne Zaman Açılır ?

Sizler de bu yeni düzenleme ile kredi kartı asgari ödeme yüzdesi ile yapılan değişiklik konusunda sizler de yararlanabilirsiniz. TÜm kredi kartı kullanıcılarının ilgilendiren ve yüzleri güldürecek olan bu haberler ilgili 2020 yılından itibaren yürürlüğe girecektir. Sizler de sitemizden kredi kartı ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Beğendin mi ?
[Total: Average: ]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*